Branża gier online przeżywa boom! Menelgame w pierwszych 60 top stronach w Polsce

ComScore, amerykańska firma zajmująca się badaniem rynku internetowego udowodniła niedawno, że branża gier online przeżywa własnie boom. W samych Stanach Zjednoczonych liczba użytkowników grających w gry internetowe wzrosła o 22 procent w porównaniu z zeszłym rokiem.

Liczby udowadniają, że w dobie kryzysu gospodarczego użytkownicy internetu najbardziej są zainteresowani darmowymi ofertami. Szczególny wzrost odnotowała w Polsce Menelgame. Jest to polska wersja największej gry online w Niemczech Pennergame. Według rankingu Alexa (spółki należącej do Amazon) gra znajduje się w pierwszych 60 top stronach w Polsce. Obecnie zarejestrowanych jest już ponad 400 tys. graczy, dziennie przybywa 7000 nowych wirtualnych meneli.

Menelgame jest darmową grą przeglądarkową. Zadaniem gracza jest doprowadzenie wirtualnego bezdomnego bohatera do roli posiadacza pałacu. Drogą do osiągnięcia tego celu są pieniądze, które można zarabiać sprzedając puszki, grając na instrumentach lub żebrząc.

„Menelgame będzie się dalej rozrastać. Polska, podobnie jak Niemcy, jest świetnym rynkiem, jeśli chodzi o gry online“- mówi Marius Follert, jeden z twórców gry. Co sprawia, że Menelgame odniosła aż tak duży suckes?  Jedyna w swoim rodzaju, współczesna tematyka jak również cechy portali społecznościowych, takich jak Nasza-Klasa, Facebook czy Grono. Gracze mają możliwośc tworzenia własnego profilu, a także łączenia się w bandy i komunikowania między sobą co sprawia, że gra jeszcze więcej przyjemności.