Altkom Akademia i Novell Polska zapraszają na bezpłatne szkolenia z zakresu funkcjonowania systemów sieciowych

Użytkownicy starszych wersji systemów sieciowych, w tym popularnego NetWare, będą mogli zaktualizować swoją wiedzę podczas bezpłatnych szkoleń, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia w sześciu miastach Polski. Eksperci Altkom Akademii i firmy Novell przybliżą powody i metody aktualizacji systemów NetWare do najnowszej wersji systemu sieciowego Open Enterprise Server 2 (OES2) na platformie Linux oraz opowiedzą o powodach i korzyściach migracji z NetWare do OES 2 for Linux.

Całodzienne szkolenia odbędą się we Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Gdyni, Poznaniu i Warszawie. Skierowane są do wszystkich użytkowników NetWare, którzy chcą usprawnić swoją pracę poprzez podniesienie kwalifikacji oraz rozwinięcie nowych umiejętności.

Program szkolenia ułożono tak, by w przystępny sposób przekazać praktyczne informacje pozwalające na ulepszenie systemu i bezpiecznego przeniesienia danych z NetWare do OES 2 for Linux. Eksperci porównają dostęp do zasobów i usług świadczonych przez oba systemy, przeanalizują podobieństwa i różnice w zarządzaniu siecią oraz pokażą, jak przeprowadzić migrację danych, kont użytkowników, uprawnień i usług z Novell NetWare do OES 2 for Linux.

Uczestnicy zapoznają  się także z funkcjonalnością platformy SUSE Linux Enterprise Server oraz korzyściami, jakie daje wirtualizacja XEN. Ponadto omówione zostaną systemy i narzędzia wchodzące w skład pakietu oprogramowania NOWS (Novell Open Workgroup Suite), takie jak GroupWise 8 PL i GroupWise Mobile Server – zaawansowane rozwiązanie do komunikacji i pracy grupowej, w tym mobilnej, a także ZENworks Linux Management i ZENworks 10 Configuration Management Standard, które usprawniają zarządzanie serwerami i stacjami roboczymi z systemami Linux i Windows.

Ponadto wśród uczestników seminarium zostaną rozlosowane cenne nagrody m.in. vouchery uprawniające do bezpłatnego udziału w autoryzowanych szkoleniach firmy Novell o łącznej wartości 25 tys. zł. Organizatorzy przygotowali także atrakcyjną ofertę promocyjną na dedykowane warsztaty z produktów Novella.

Wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z programem oraz zgłosić chęć uczestnictwa na stronie: www.altkom.pl/pl/szkolenia/polecamy/novell-training-services.html

Harmonogram szkoleń:

  • 21 lipca – Wrocław, Ośrodek Szkoleniowy PIP, ul. Kopernika 5
  • 22 lipca –Kraków, Pawilon Konferencyjno-Wystawowy Politechniki Krakowskiej, ul. Warszawska 24
  • 23 lipca – Katowice, Kompleks konferencyjny „OPOLSKA 22”, ul. Opolska 22
  • 4 sierpnia – Gdynia, Sala konferencyjna w hotelu Dom Marynarza, al. Marszałka Piłsudskiego 1
  • 5 sierpnia – Poznań, Sala konferencyjna w hotelu IOR, ul. Władysława Węgorka 20
  • 6 sierpnia – Warszawa – Centrum konferencyjne Puławska, ul. Goworka 15
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu