TRANS łączy TRANSportowców

Każdego dnia tysiące spedytorów, transportowców i logistyków zasiada przy komputerach aby wystawić lub znaleźć  ładunki na sprzedaż czy zaoferować  swoje wolne pojazdy. Owoce z Salonik, drewno do Girony, kontener z Frankfurtu czy chłodnia do Moskwy – to tylko niektóre z ofert, które wyszukują na giełdzie jej użytkownicy. Społeczność klientów największej polskiej giełdy ładunkowej TRANS liczy już ponad 122 tysiące osób w całej Europie. A wszystkich łączy jedna pasja – transport.

To właśnie na TRANS-ie spotykają się Ci, którzy mają ładunek i Ci, którzy chcą go przewieźć: przewoźnicy, spedytorzy, logistycy zatrudnieni w firmach produkcyjnych i handlowych. Zarejestrowani użytkownicy mogą wystawiać tu swoje oferty ładunków lub pojazdów, a także przeglądać i wyszukiwać oferty złożone przez innych użytkowników giełdy.  Wybierać jest w czym bo dziennie na giełdzie znajduje się ponad 30 000 ofert. Wystarczy użyć prostego filtra żeby wyszukać ładunek dla swojej ciężarówki czekającej w Odessie czy chłodni zaparkowanej pod Paryżem.

Jednakże TRANS to nie tylko giełda ładunkowa, to cały system, którego zadaniem jest  integracja społeczności transportowej z całej Europy a także pomoc przewoźnikom i spedytorom w ich funkcjonowaniu w branży, która nie należy do najłatwiejszych. Twórcy giełdy TRANS dążą do stworzenia wirtualnej przestrzeni, w której ludzie skupieni wokół transportu będą mogli zmieniać i kształtować branżę czyniąc ją wysoce bezpieczną.

Aby ułatwiać codzienną  pracę ludzi transportu oraz zbliżać ich do siebie twórcy TRANS-a oferują swoim klientom różne formy nowoczesnej komunikacji. Funkcjonujące w ramach giełdy komunikator biznesowy TRANS i forum transportowe, wrosły już w krajobraz polskiej branży TSL. Teraz w drodze aktywnego współdziałania z użytkownikami realizowane są projekty, nakierowane na stworzenie sprawnie działającego systemu komunikacji, umożliwiającego szybki i łatwy dostęp do potrzebnych informacji, usług i towarów.

„Forum transportowe, nasz sklep transportowy 24trans.pl, wortal trans.info i katalog transportowy to projekty, wokół których, chcemy rozwijać społeczność transportową. Pragniemy dać transportowcom narzędzia maksymalnie ułatwiające im codzienna pracę.” – podkreśla Grzegorz Haładus, PR&Communications Manager w firmie Logintrans.

Trans.info – multimedialna platforma informacyjna

Do tej pory swobodna wymiana informacji była możliwa m.in. w ramach Forum Transportowego – użytkownicy poruszali aspekty funkcjonowania w branży TSL, rozmawiali o nieuczciwych kontrahentach, wymieniali poglądy.

Odpowiedzią na wzrastającą aktywność członków forum stało się stworzenie transportowej platformy informacyjnej. Wortal Trans.Info to, podobnie jak Forum Transportowe, miejsce współtworzone przez użytkowników, będące bogatym źródłem wiadomości z kraju i zagranicy. Jego podstawową zaletą jest multimedialność – odwiedzający dodają własne nagrania, zdjęcia i filmy dotyczące sytuacji na drogach i przejściach granicznych. Codziennie pojawiają się tu nowe wiadomości użytkowników oraz artykuły zaczerpnięte z mediów. Na wortalu znajdziemy ceny paliw we wszystkich krajach Unii Europejskiej oraz zaktualizowane kursy walutowe.

Przy Trans.Info działa także podręczny katalog, umożliwiający szybkie wyszukiwanie i dostęp do potrzebnych produktów i usług. Transportowiec znajdzie tu zarówno firmy oferujące leasing,  ubezpieczenia, czy usługi prawne jak i serwisy, stacje napraw czy miejsca gdzie kupi gps. Dodatkowo każde przedsiębiorstwo znajdzie tutaj atrakcyjną przestrzeń pod zamieszczenie własnej oferty.

Sklep internetowy przez 24 h

Szeroką ofertę  produktów transportowcy znajdą klikając na ikonkę sklepu internetowego na komunikatorze TRANS. Na stronie internetowej 24trans.pl znajduje się bogata oferta towarów po promocyjnych cenach. Asortyment jest bardzo zróżnicowany, zaczynając od akcesoriów samochodowych a kończąc na wyposażeniu małej firmy załadunkowej. Zasady zamawiania są proste – wystarczy wybrać artykuł ze strony internetowej sklepu, a pomocna obsługa poinformuje o dostępności danej pozycji i szczegółowym terminie realizacji. Standardowy czas dostawy figuruje przy opisie produktu, dlatego zawsze można złożyć zamówienie z odpowiednim wyprzedzeniem. Dostawy są realizowane przesyłką kurierską – bez opóźnień.

Więcej o giełdzie TRANS na stronie www.trans.eu

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu