nScreen i221 – pierwszy komputer all-in-one BenQ w Polsce

21,5 calowy monitor full HD (1920×1080) kryje cały komputer z procesorem AMD Sempron™ 210U/1.5GHz, grafiką ATI Radeon™ X1200, dyskiem 160 GB, kartą LAN 10/100 i Wi-Fi, głośnikami, mikrofonem, kamerą internetową 1,3 Mpix. Klawiatura i mysz w komplecie. benq_nscreen-4Funkcja lupy i duże, tradycyjne pokrętło siły głosu dodatkowo ułatwiają korzystanie z komputera ludziom starszym, a nawet 80% niższe zużycie energii czyni produkt przyjaznym dla środowiska.

BenQ wprowadza na polski rynek, pierwszy model komputera typu all-in-one – nScreen i221, zaprojektowanego z myślą o użytkownikach szczególnie często przeglądających Internet, którzy cenią sobie funkcjonalność. Nowoczesna linia i atrakcyjny wygląd nScreen i221 to dodatkowe walory urządzenia.

Pozbywając się plontaniny kabli na biurku, nScreen i 221 pozwala użytkownikom cieszyć się z nieskrępowanego korzystania z internetu. Wystarczy podłączyć urządzenie do sieci elektrycznej, włączyć i po przejściu przez prosty proces instalacji za pośrednictwem łatwego interfejsu użytkownika można w pełni korzystać z nScreen i221. Z siecią komputer łączyć się może przez wbudowaną kartę sieciową Ehernet LAN lub bezprzewodowo, przez wbudowany moduł Wi-Fi (b/g). Panoramiczny ekran o przekątnej 21,5” i proporcjach obrazu 16:9 ma rozdzielczość zgodną z full HD – 1920×1080.

Aby ułatwić użytkownikom korzystanie z nScreen i221, BenQ pomysłowo integruje w urządzeniu rozwiązania zaczerpnięte z popularnych urządzeń elektronicznych powszechnego użytku. Na przykład, gałka umieszczone po prawej stronie u dołu ekranu, pełni funkcję włączenia zasilania i regulatora siły głosu, podobnie jak kiedyś, w odbiornikach TV. Wbudowana kamera internetowa o rozdzielczości 1.3Mpiksela i wbudowany mikrofon, po podłączeniu słuchawek tworzy prosty zestaw do rozmów głosowych z wykorzystaniem protokołu internetowego (VoIP).

Nietuzinkowa stylistyka, ukryte gniazda podłączeniowe z tyłu ekranu nadają całej jednostce elegancki, zwarty wygląd. Lśniące wykończenie i modna stylistyka urządzenia, nie tylko oszczędza przestrzeń lecz także łatwo wkomponowuje się w wystrój nowoczesnych wnętrz mieszkalnych i biur.

Ponadto, BenQ nScreen i221 potrzebuje – zależnie od trybu pracy – nawet o 80 procent mniej mocy, niż tradycyjny komputer typu desktop (o poborze mocy nie mniejszym niż 30W).

W naszej misji jaką  jest wprowadzanie produktów sprawiającym radość z ich używania, BenQ kontynuuje projektowanie nowatorskich rozwiązań, których wygląd jest „cool” i odpowiadają potrzebom i oczekiwaniom dzisiejszych odbiorców, powiedział Conway Lee, CEO i Prezydent BenQ Corp. Konsumenci poszukują więcej, niż tylko produktów przeznaczonych dla internetu, BenQ proponuje odbiorcom produkty oznaczone jako seria „n”. W istocie, „n” jest znakiem towarowym, przedstawiającym radość i satysfakcję jakie powstały w wyniku połączenia z globalnym internetem. Oczekujemy, że seria produktów spod znaku „n” spotka się z dużym zainteresowaniem i żywym przejęciem odbiorców.

Peter Chen, General Manager of BenQ Technology Product Center, zwrócił uwagę, Łatwy w użyciu interfejs stał się jednym z najważniejszych elementów, często decydujących o zakupie produktu elektronicznego. Przyłożyliśmy sporo uwagi do zaprojektowania interfejsu przeznaczonego dla nScreen i221, tak aby był maksymalnie uproszczony i bezproblemowy. To główny trend przy projektowaniu naszych produktów – tworzenie rozwiązań prostych, łatwych i przyjemnych.

BenQ nScreen i221, dzięki oprogramowaniu instant photo-sharing (współdzielenie zdjęć) pozwala mieć zawsze aktualne zdjęcia rodziny i znajomych. 21.5 calowy wyświetlacz LCD w nScreen i221 można „w wolnych chwilach” używać jako ramkę cyfrową.

Aby zaspokoić oczekiwania różnych użytkowników, nScreen i221 ma wiele dodatkowych, ciekawych funkcji. Przykładowo, dla starszych osób, nScreen i221 oferuje wirtualną lupę. Funkcja ta zdecydowanie ułatwia czytanie.

Kolejną funkcją jest zmniejszenie natężenia tonów wysokich, dzięki czemu dźwięk staje się bardziej czysty. Dzięki wszystkim tym udogodnieniom, nScreen i221 staje się łatwym i przyjemnym produktem doskonale odpowiadającym oczekiwaniom odbiorców.

Komputer all-in-one BenQ nScreen i221 dostępny w Polsce będzie na przełomie lipca i sierpnia br. w sugerowanej cenie detalicznej 2.199 zł (z VAT). Gwarancja 24 miesiące door-to-door.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu