Nowa kampania wizerunkowa McDonald’s

10 lipca br. firma McDonald’s Polska rozpoczyna emisję nowej kampanii wizerunkowej. Przygotowana przez agencje reklamową DDB Warszawa seria 15 i 30-sekundowych spotów „podgląda” typowe scenki w restauracjach McDonald΄s. Historie te w subtelny i żartobliwy sposób prezentują główne atrybuty marki, takie jak smak, wygodę, atmosferę miejsca.

Punktem wyjścia do stworzenia kampanii były rozmowy z gośćmi w restauracjach McDonald’s, ich prawdziwe historie związane z tym miejscem i najważniejsza myśl, która najczęściej się przewijała: w świecie, gdzie panuje tak dużo reguł, zakazów i sztywnych norm, fajnie jest znaleźć miejsce, w którym te zasady nabierają mniejszego znaczenia. Choć na chwilę możemy poczuć się dzieckiem, jeść tak jak lubimy, czy też nie być skazanym na konwersację przy stole, jeśli akurat mamy ochotę w ciszy smakować nasz ulubiony produkt.

„Tegoroczna kampania jest konsekwentną kontynuacją działań rozpoczętych dwa lata temu –  mówi Adam Pienkowski, dyrektor marketingu McDonald’s Polska – Oprócz efektywnej komunikacji na temat poszczególnych promocji i oferty produktowej nie zapominamy o przekazie bardziej emocjonalnym, mającym na celu budowanie  bliskich relacji z konsumentami. Wiemy, że cenią oni sobie te działania.

Kampania została zaplanowana na 6 tygodni. Spoty 15 sekundowe będą pokazywane parami, a przez cały czas towarzyszyć im będzie wersja 30 sekundowa. Kampania będzie emitowana w TVP1, TVP2, TVN, TV4, 4funTV, Discovery, Ale kino, AXN, BBC, Canal+, Comedy Central, Fox Life, Hallmark, Kino Polska, National Geographic, VH1, TVN24, TVN Meteo, TVN Turbo oraz w 51 kinach w 28 miastach. Zakupu mediów dokonał dom mediowy OMD Macroscope.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu