Raport tygodniowy kredyty Gold Finance

Najważniejsze wydarzenia

  • Zakończenie Promocji „Marża O%” w DnB Nord dla kredytów hipotecznych w Euro.
  • Promocja „Powrót Franka” w mBanku przedłużona do 31 lipca 2009 r.
  • Polbank przedłużył promocję dotyczącą warunków kredytów hipotecznych.
  • Zmiany stawek referencyjnych dla kredytów w PLN, EURO, CHF i USD wielu bankach.
  • Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego – wciąż w ofertach wielu banków.

Rynek Kredytów Hipotecznych

W DnB Nord z dniem 4 lipca została zakończona Promocja „Marża 0% dla kredytów w EURO. Dotychczasowa promocja polegała na tym, że w ciągu pierwszych 12 miesięcy marża dla kredytu w EURO wynosiła 0% – oprocentowanie kredytu było w tym okresie na poziomie stopy EURIBOR 6M.

W mBanku do końca lipca została przedłużona promocja „Powrót Franka”. Oznacza to, że klienci ubiegający się o kredyt w CHF, po spełnieniu szczegółowych warunków określonych przez bank, mogą liczyć  na preferencyjną marżę i kredyt na 100% wartości zakupywanej nieruchomości.

Z dniem 1 lipca 2009 zostają przedłużone promocje dotyczące warunków cenowych dla kredytu hipotecznego w Polbanku. Dotyczą one m.in. preferencyjnych stawek marż, obniżenia prowizji za udzielenie kredytów w EURO, a także braku opłat za wycenę nieruchomości.

Ze względu na zmianę kwartału uległy zmiany w stawkach referencyjnych w poszczególnych Bankach. Stawki referencyjne zostały zmienione dla kredytów w PLN, EURO, CHF i USD w Pekao S.A., PKO BP, Lukas Banku, Eurobanku, GE MONEY, Polbanku, mBanku, DnB Nord, Millennium i Deutsche Bank. Oznacza, to że oprocentowanie kredytów w tych bankach w bieżącym kwartale również ulegnie zmianie.

Nadal można uzyskać kredyt na 100% wartości zakupywanej nieruchomości i to nie tylko w złotówkach. W trzech bankach jest możliwy do zyskania również we frankach szwajcarskich i EURO, mianowicie w  Deutsche Banku, mBanku i Multibanku. Dodatkowo, w mBanku i Multibanku można również wnioskować o kredyt w USD. Osoby zainteresowane uzyskaniem takiego kredytu w złotówkach mają jeszcze większy wybór. Kredyt w złotówkach bez wymaganego wkładu własnego oferują bowiem: Deutsche Bank, Eurobank, Lukas Banku, mBanku, Multibanku, PEKAO i PKO BP.

Oferta kredytów w CHF nie uległa zmianie. Obecnie na rynku jest kilka banków, w których można uzyskać tego typu kredyt, mianowicie: Deutsche Bank, mBank, Multibank, Nordea, Polbank, GE Money i PKO BP.

Tabela. Banki oferujące kredyty w CHF

raport-kredyty-hipoteczne

Rafał  Janowicz

Analityk Gold Finance

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu