Nowa odsłona serwisu www.wpadka.pl

Ruszyła nowa odsłona strony www.wpadka.pl. Portal zawiera informacje nt. wszystkich metod antykoncepcji, ale przede wszystkim ma pomagać tym, których zawiodła stosowana metoda (np. w przypadku pęknięcia  prezerwatywy). 

Serwis edukacyjny www.wpadka.pl to jedyny w swoim rodzaju bank informacji  o antykoncepcji. W jasny i przejrzysty sposób opisuje metody pomagające uchronić się przed niechcianą ciążą. Odświeżona szata graficzna ułatwia poruszanie się po stronie. Każdy odwiedzający bez trudu znajdzie potrzebne informacje dotyczące wszystkich sposobów zabezpieczania się: naturalnych, chemicznych, mechanicznych, hormonalnych i antykoncepcji po.

Główną ideą  portalu jest wsparcie po tzw. wpadce – niezabezpieczonym czy przypadkowym stosunku lub awarii prezerwatywy. Hasło portalu brzmi „masz 72 godziny”. Slogan ten ma zwracać uwagę na czas reakcji i zastosowanie awaryjnej metody antykoncepcji po stosunku (72 godziny).

Najbardziej użyteczną  funkcjonalnością serwisu jest całkowita dyspozycyjność konsultantów medycznych dla internautów. Osoby, które znajdą się w nagłej awaryjnej sytuacji mogą zgłosić się do lekarza ginekologa wybranego z bazy kontaktów, którego gabinet mieści się najbliżej miejsca zamieszkania. Tzw. Antykoncepcyjne Pogotowie Awaryjne czynne jest całą dobę.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są również konsultacje on line z lekarzem ginekologiem lub edukatorem z Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Każdy może skorzystać  z elektronicznego formularza i wysłać pytanie do eksperta.

Serwis posiada także część rozrywkową, gdzie za pomocą testu można sprawdzić swoją znajomość metod antykoncepcji, skorzystać z kalkulatora antykoncepcyjnego oraz „zawalczyć z plemnikami” w zabawnej grze.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu