Łomża Beer Festival 2009 odwiedziło blisko 50 tysięcy osób

W sobotę  11 lipca w Ełku na plaży miejskiej odbyła się ostatnia impreza z cyklu Łomża Beer Festival. Gwiazdą wieczoru była Doda. Poprzednie wydarzenia miały miejsce w Białymstoku, Łomży, Olsztynie i Siedlcach, a koncertami imprezy uświetnili: Budka Suflera, Perfect, Kayah, T.Love. Wszystkie imprezy zgromadziły blisko 50 tysięcy widzów. Zbudowano 5 gigantycznych wież „Mega Butelek Łomży” o wysokości ponad 8 metrów. W każdej z imprez brał udział zespół KaraRockers, który śpiewał znane przeboje w coverowych koncertach oraz prowadził na scenie karaoke dla chętnych wykonawców spośród publiczności. Nie brakowało amatorów śpiewania na żywo oraz uczestników licznych konkursów.

Maciej Ładwiński, Starszy Menedżer marki Łomża powiedział: „Tegoroczny Łomża Beer Festival był o wiele większym projektem niż jego pierwsza edycja. Zaprosiliśmy do współpracy największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, które aktywnie włączyły się do promocji festiwalu, odwiedziliśmy też więcej miejscowości północno-wschodniej Polski, a więc macierzystego rynku marki Łomża. Wysoka frekwencja mimo wyjątkowo niesprzyjającej w tym roku aury oraz ogromne zainteresowanie mediów, które zaowocowało licznymi publikacjami i relacjami z festiwalowych imprez pozwalają na stwierdzenie, że druga edycja Łomża Beer Festival przyczyniła się do realizacji celu, jaki sobie postawiliśmy decydując się na jego ponowną organizację. Celem tym było umocnienie w świadomości konsumentów wizerunku Łomży jako silnej, aktywnej w regionie marki, która oferuje swoim odbiorcom możliwość miłego spędzenia czasu po skończonym dniu pracy, znakomitego relaksu w gronie przyjaciół przy prawdziwym, regionalnym piwie.”

Finałowa impreza w Ełku cieszyła się rekordowym zainteresowaniem, a dodatkowo pogoda nadzwyczaj dopisała. Doda wykonała show, w którym wykorzystano efekty pirotechniczne, różową huśtawkę, kilogramy confetti. Jak powiedziała artystka, nie śpiewała w Ełku od 2005 roku, ale poprzedni występ bardzo dobrze wspomina. Dlatego przyjechała tu znowu z przyjemnością. Tłumy gości oczekiwało kolejnego wyjścia artystki. Imprezę zakończyła dyskoteka prowadzona do północy przez didżeja.

Podobnie jak w poprzednich wydarzeniach, podczas konkursów trwających od godziny 16 spośród publiczności wyłoniono grupy budowniczych. Uczestniczyli oni w tworzeniu wieży ze skrzynek piwa Łomża, o wysokości ponad 8 metrów i podstawie kwadratu o bokach długości 5 m. Wielkie przeboje w wykonaniu grupy coverowej KaraRockers rozkołysały publiczność.

Łomża Beer Festival organizowany jest w macierzystej dla tej marki północno-wschodniej części kraju. Jest to jednocześnie jeden z większych projektów marketingowych prowadzonych przez właściciela marki Łomża – firmę Royal Unibrew Polska. Ubiegłoroczną, pierwszą edycję festiwalu odwiedziło łącznie ok. 25 tys. gości .

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu