Srebrny Medal dla Martini Asti w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Win, Miodów Pitnych i Wyrobów Winiarskich

Podczas XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Win, Miodów Pitnych i Wyrobów Winiarskich odbywającego się w Warszawie, w Hotelu Jan III Sobieski poznaliśmy nagrodzone produkty. Jury przyznało 18 medali złotych, 20 medali srebrnych i 13 brązowych w 40 podkategoriach oraz po raz pierwszy nagrodę Grand Prix całego konkursu. W kategorii „Wino gronowe musujące” MARTINI ASTI otrzymało Srebrny Medal.

Konkurs zorganizowany został przez Krajową Radę Winiarstwa i Miodosytnictwa, pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Tegoroczna edycja przygotowana była wspólnie z firmą Bacardi-Martini Polska Sp. z o.o.

Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 15 firm – producentów i importerów win, miodów pitnych i wyrobów winiarskich. Zgłoszono aż 82 produkty, które zakwalifikowano do 12 kategorii głównych, podzielonych na  40 podkategorii. Wszystkie wyroby walczyły o uznanie Jury. To zaś składało się z niezależnych ekspertów winiarskich sommelierów, technologów i profesorów akademickich oraz dziennikarzy. W tej ostatniej grupie znalazły się takie osobowości jak Vito Casetti, Hirek Wrona czy Tomasz Prange-Barczyński.

Jury przeprowadzało anonimowo próby zgłoszonych produktów, co pozwoliło uzyskać rzetelne i niepodważalne oceny.

Najlepsze wyroby uzyskały medale od brązu po złoto, które zostaną umieszczone na produktach. Dzięki temu konsument będzie miał możliwość wyboru najlepszego w danej kategorii, również cenowej, produktu. Niezależne grono Jury, złożone z ekspertów winiarstwa i miodosytnictwa potwierdziło opinie konsumentów i doceniło niepowtarzalny smak słodkiego wina musujące Martini Asti.

Wyłącznym dystrybutorem słodkiego wina musującego Martini Asti jest Bacardi-Martini Polska sp. z o.o.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu