Przystępny i intuicyjny – nowy serwis Media w Wirtualnej Polsce

Przebudowany serwis media.wp.pl ma zaletę gazety – przejrzysty układ, kontent pogrupowany w kategorie tematyczne i niekwestionowaną zaletę Internetu –dostępność do materiałów pochodzących z wielu źródeł. W każdym miejscu i o każdej porze czytelnik sięgnąć może po to, co najważniejsze i najciekawsze.  

Naszym zadaniem było stworzenie serwisu o „gazetowym charakterze”, gdzie użytkownicy będą mogli zapoznać się z materiałami z wszystkich mediów – od dzienników po magazyny, od serwisów internetowych po telewizję – mówi Aleksandra Sarnowska-Badziak, Koordynator Serwisu Media.

Serwis został uporządkowany adekwatnie do typu periodyku lub wydawcy, czyli Magazyny, Dzienniki, Internet, Radio, Telewizja. Wszystkie zakładki mają podgrupy zaimplementowane według alfabetu, co daje możliwość przejrzenia publikacji z najbardziej liczących się po – nawet niszowe – media.

Kolejną nowością  jest pogrupowanie artykułów w kategorie tematyczne. Są to: Polityka i Społeczeństwo, Nauka, Technika , Ekonomia, Kultura i Religia, Styl Życia, Sport, Turystyka.

W każdej kategorii znaleźć można publikacje najnowsze, najczęściej czytane, a także najwyżej oceniane.

W witrynie widoczne są  wyraźnie „społecznościowe” i multimedialne tendencje, charakterystyczne dla dzisiejszego Internetu, czyli Galerie i Sondy (np. Czy jesteś za legalizacją marihuany?, Czy dobrze być singlem?). Zamieszczane artykuły są archiwizowane, jest więc możliwość dotarcia do starszych publikacji.

Zamiast przeszukiwać cały Internet aby odnaleźć materiały na konkretny temat, wystarczy skorzystać z naszego serwisu – jestem pewna, że każdy internauta znajdzie coś dla siebie wśród kilkudziesięciu artykułów zamieszczanych codziennie w serwisie media.wp.pl – podkreśla Aleksandra Sarnowska- Badziak.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu