Premiera GENOSIS – nowej, polskiej gry już na jesieni

Na wrzesień tego roku planowana jest premiera kolejnej, ciekawie zapowiadającej się przeglądarkowej gry MMO. GENOSIS, bo pod takim tytułem dostępna będzie ta produkcja to połączenie strategicznej gry czasu rzeczywistego oraz przygodowego RPG. Po sukcesach poprzedniego tytułu, tj. gry DELIRIUM, osadzonej w klimatach SF, ci sami twórcy postanowili zanurzyć się w bajkowy świat fantasy, w którym obok zamków i księstw graczy spotkamy sprytne elfy, podstępne trolle, złe wiedźmy i potężnych czarowników.

Autorzy zapowiadają zastosowanie licznych nowatorskich rozwiązań. Zdecydowanie najciekawszym zdaje się być mapa świata. Odwzorowane są na niej księstwa wszystkich graczy, sama zaś mapa żyje własnym życiem, zmienia się dynamicznie, wędrujący bohaterowie i armie toczą bitwy, wypełniają zadania, walczą z potworami, zbierają ukryte skarby. Miasta graczy rozwijają się i rosną wraz z postępem technicznym. Początkowy zbiór prymitywnych domków i szałasów z czasem przeradza się w otoczoną grubymi murami twierdzę z licznymi, zaawansowanymi strukturami. Aspekt ekonomiczny wyrażony w rozbudowie księstwa będzie kluczowy dla osiągnięcia długofalowego sukcesu w rozgrywce.

Fani strategii wojennych dostaną do dyspozycji możliwość dowodzenia wieloma armiami, decydowania o taktyce i formacjach bojowych podczas bitwy. O losie i usposobieniu bohatera decyduje sam gracz – wybrać może płeć, klasę postaci oraz jej rasę. To gracz swoimi poczynaniami podejmie decyzję, czy chce zostać bohaterskim, honorowym paladynem, czy też zdradzieckim i podstępnym zabójcą – lecz uwaga!  Nad Światem GENOSIS czuwają potężni, acz mściwi Bogowie, którzy potrafią zarówno nagrodzić śmiałka, ale i ukarać każdego kto zachowuje się niegodnie miana bohatera.

W GENOSIS miłośnicy gier RPG będą mieli szansę zanurzyć się w nieliniową, wielowątkowa fabułę i eksplorować tajemniczy świat fantasy, wypełniać zlecone przez bohaterów niezależnych misje, toczyć pojedynki z wrogimi bohaterami, zdobywać magiczne artefakty i sławić się bohaterskimi czynami. Fabuła gry jest tworzona z dużą pieczołowitością i dbałością o najmniejsze smaczki i zawiłości historii. Dla poszukiwaczy zaklętych, pradawnych artefaktów przygotowano system generowania niepowtarzalnych przedmiotów, a miłośnicy opisów batalistycznych znajdą dla siebie coś ciekawego zagłębiając się w lekturę raportów bitewnych.

Zapowiedź gry, pojawiła się pod adresem: http://www.genosis.pl/. Tam też można dowiedzieć się czegoś więcej o projekcie oraz zapoznać z klimatyczną galerią GENOSIS.

Przygotujcie się zatem. Już po wakacjach szykuje się długie, nocne granie…

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu