Ostatnie spotkanie informacyjne „Warszawa Stolicą Ambitnego Biznesu”

Ile pieniędzy można dostać? Co to jest pomoc pomostowa? Kto weźmie udział w szkoleniach, a kto dostanie dotację? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można uzyskać podczas ostatniego spotkania informacyjnego dla osób zainteresowanych udziałem w projekcie „Warszawa Stolicą Ambitnego Biznesu”. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek, 14 lipca br., o godz. 17.00, w Centrum Konferencyjno-Kongresowym Fundacji „Polska – wiek XXI” przy ul. Bobrowieckiej 9, (sala ONZ, IV piętro, budynek A, wejście bramą nr 2).

Projekt „Warszawa Stolicą Ambitnego Biznesu” to pomoc dla warszawiaków w założeniu własnej firmy poprzez szkolenia i doradztwo z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Istotnym elementem wsparcia są dotacje na założenie firm w wysokości do 40 tys. zł oraz pomoc pomostowa przez okres 6 lub 12 miesięcy w wysokości 1100 zł miesięcznie.

„Zainteresowanie projektem jest ogromne – codzienne telefony i maile, oraz udział 300 osób na spotkaniu informacyjnym w dniu 8 lipca pokazują, że mieszkańcy warszawy czekali na takie wsparcie.” – mówi Andrzej Czakowski, kierownik projektu, Urząd m.st. Warszawy.

W pierwszej turze naboru uczestników, trwającej jeszcze trzy tygodnie (do 31 lipca br.), jest już ponad 100 zgłoszeń na 120 miejsc. Przy wyborze uczestników decydować będzie jednak pomysł na firmę a nie kolejność zgłoszeń. Na kolejną szansę udziału w projekcie zainteresowani będą musieli poczekać do listopada br.

Urząd m.st. Warszawy realizuje przedsięwzięcie w partnerstwie z Akademią Leona Koźmińskiego. Wartość projektu to 6 351 755,00 zł i jest on dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, działanie 6.2 „Wsparcie i promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia”.

Szczegółowe informacje o projekcie: www.stolicabiznesu.warszawa.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu