Comarch ECOD jednym z kluczowych operatorów EDI na świecie

Platforma ECOD – kompleksowa platforma B2B – rozpoczęła swoje działania w 2000 roku, a w ciągu kolejnych 9 lat stała się największym dostawcą usług EDI w Polsce. W 2004 platforma zaczęła zdobywać rynki zagraniczne, w tym Rosji i Ukrainy, a w następnych latach pojawiła się m.in. na Węgrzech, w Bułgarii, Rumunii i Turcji. Platforma Comarch ECOD obsługuje obecnie klientów z 28 krajów, a w 13 z nich (głównie z obszaru Europy Środkowej, Wschodniej i Południowej) jest kluczowym dostawcą usług elektronicznej wymiany dokumentów.

Comarch ECOD obsługuje masowe projekty EDI ponad 120 sieci handlowych. Rok 2009 jest bardzo istotnym momentem w historii platformy, ze względu na otwarcie biur na Dalekim Wschodzie – w Chinach i Wietnamie. Kolejna ekspansja planowana jest na Kazachstan oraz Indie.

– Społeczność użytkowników Comarch ECOD powiększa się, a z roku na rok wkraczamy na kolejne rynki, zapewniając naszym klientom swobodną wymianę informacji. Wieloletnie doświadczenie zespołu ECOD oraz umiejętność powiązania globalnych standardów z lokalnymi wymaganiami naszych klientów przekładają się na wysoką jakość oferowanych usług – mówi Ewa Snopczyńska, ECOD Product Manager w Comarch.

Comarch ECOD to międzynarodowa platforma B2B integrująca ze sobą społeczność ponad 11 tys. firm. Obejmuje ona swym zasięgiem zarówno sektor małych i średnich przedsiębiorstw, jak również największych przedstawicieli branż FMCG, DYI, logistycznej, paliwowej, farmaceutycznej oraz elektrotechnicznej, zapewniając szybką wymianę danych elektronicznych (EDI). Platforma ECOD to jednak nie tylko EDI. W jej bogatej ofercie można znaleźć również kompleksowe rozwiązania analityczne, monitoringowe, archiwizacyjne, SFA, synchronizacji danych (GDSN) oraz wiele innych wspierających łańcuchy logistyczne oraz procesy biznesowe firm.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu