Wycieczka.pl poleca: Perła Adriatyku – Dubrownik

Dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się gdzie jechać na wakacje wycieczka.pl poleca jedno z najpiękniejszych miast Europy – Dubrownik – z całą pewnością zachwyci każdego spędzającego wakacje w Chorwacji.

1300 lat burzliwej historii sprawiło, że Raguza (taką nazwę dawniej nosił Dubrownik) nabrała multikulturowego charakteru. Śródziemnomorski klimat i tryb życia, turecka kuchnia, wenecka architektura oraz słowiańska dusza miasta sprawią, że wycieczka do Dubrownika na długo pozostanie w pamięci każdego turysty. Biura podróży prześcigają się w mnogości ofert „Chorwacja last minute”, a wakacje nad Adriatykiem stały się wśród Polaków niezwykle popularne.

Hotele all inclusive i tanie kwatery w Chorwacji

Pomimo regularnego wzrostu cen wakacje w Dubrowniku, Splicie, czy Puli nadal można spędzić tanio. Kwatery prywatne cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród turystów zdecydowanych na wakacje w Chorwacji. Jednocześnie Chorwacja dba o rozwój infrastruktury turystycznej – pięciogwiazdkowe hotele i restauracje nie należą dziś do rzadkości.

Dubrownik posiada kilkadziesiąt hoteli o zróżnicowanych cenach i standardzie. Za nocleg może nam również posłużyć camping w pobliżu miasta. Należy jednak pamiętać o rezerwacji noclegu. W sezonie, a szczególnie podczas Letniego Festiwalu w Dubrowniku (święto teatru, muzyki i folkloru), ciężko o pokój lub kwaterę.

Chorwacja – rzymskie pałace i barokowe katedry

Wspaniałe kościoły, potężne mury obronne i bastiony, kręte uliczki i muzea w dawnych pałacach – w Dubrowniku znajdziemy wiele arcydzieł architektury i sztuki. Bogactwo to zostało wpisane na listę UNESCO i słuszne jest twierdzenie, że jedne wakacje nie wystarczą, aby poznać Dubrownik. Miasto może się poszczycić najstarszą w Europie apteką, gotyckimi klasztorami Franciszkanów i Dominikanów i studnią Onufria zdobią zamaskowanymi rzeźbami. Jeśli chcemy poznać perły architektury, którymi imponuje Chorwacja, z całą pewnością powinniśmy spędzić urlop w Dubrowniku.

Split – Dubrownik – Czarnogóra

Położenie na trasie E65 sprawia, że Dubrownik jest miastem dostępnym, a zarazem tworzy bazę wypadową dla wspaniałej wycieczki. Możemy stąd odwiedzić Bośnię, Czarnogórę, czy Albanię. Po drodze do turystycznej stolicy Chorwacji warto zatrzymać się (w zależności od trasy) w Splicie, Mostarze, a przede wszystkim w Sarajewie.

Nie sposób wymienić wszystkich walorów, jakie w swej ofercie zaproponuje nam Dubrownik. Zrozumie to każdy, kto spędzi urlop w tym pięknym mieście, dlatego też wycieczka.pl poleca Chorwację, a przede wszystkim Dubrownik.

Jeżeli ten pomysł na wycieczkę do Dubrownika nie jest dla Ciebie poszukaj innych na stronie wycieczka.pl

Krakowska firma NETSTEL Software, twórca takich portali jak eszkola.pl czy pobierz.pl kończy realizację swojego najnowszego projektu i wielkimi krokami zbliża się do uruchomienia nowej odsłony portalu wycieczka.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu