Warsaw Fashion Street – wyniki konkursów Sophisti.pl

Podczas tegorocznej edycji Warsaw Fashion Street, portal sophisti.pl miał przyjemność ogłosić wyniki konkursów, które przez ostatnie klika miesięcy odbywały się na łamach portalu. Tegoroczna edycja wydarzenia, jak i część konkursów organizowanych przez portal sophisti.pl, była inspirowana twórczością Chopina.

Misją portalu sophisti.pl jest promocja młodych, niezależnych twórców polskiej sztuki, mody, designu. Jako patron medialny Warsaw Fashion Street daliśmy szansę Uczestnikom naszych konkursów, aby pokazali swoje prace w trakcie imprezy.

We współpracy z Domem Mody Forget-me-Not ogłosiliśmy konkurs Talent Warsaw Fashion Street 2009. Pięciu finalistów miało szansę zaprezentować autorskie kolekcje w trakcie imprezy na Krakowskim Przedmieściu. Laureatką konkursu została Grażyna Łoboda. Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem. Dlatego też, wkrótce ogłosimy kolejną edycję konkursu i umożliwimy utalentowanym projektantom pokazanie swoich kolekcji na Warsaw Fashion Street 2010!

Zgromadzona na Nowym Świecie publiczność miała okazję wysłuchać na żywo utworów Fryderyka Chopina w wykonaniu uznanych pianistów i stypendystów Banku Zachodniego WBK – mecenasa koncertów. Bank Zachodni zorganizował również wystawę prac dwudziestki finalistów konkursu graficznego na plakat zapraszający na koncert muzyki Fryderyka Chopina. Jury konkursu nagrodziło plakat autorstwa Ryszarda Kajzera. Internauci najwięcej głosów oddali na plakat, który wykonał Przemysław Bis.

W jednym z pokazów podczas Warsaw Fashion Street odbył się finał konkursu na projekt koszulki inspirowanej hasłem „Thank God I’m a Woman” dla marki Orsay.

Podczas pokazu zaprezentowano 9 finałowych modeli zaprojektowanych przez młodych projektantów, którzy wzięli udział w konkursie i których prace zostały wybrane przez jury. W konkursie zwyciężył projekt autorstwa Joanny Dudziak. Według Internautów, najciekawszy projekt wykonała Barbara Bruszewska.

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs zorganizowany przez firmę Apart. Konkurs ,,Love Chopin’’ polegał na zaprojektowaniu biżuterii zainspirowanej twórczością Chopina. W głosowaniu jury zwyciężyła Ewa Cis. Firma Apart zachwycona wysokim poziomem prac wyróżniła również: Katarzynę Panderliszkę i Adama Plucińskiego.

Kolejny konkurs, którego rozstrzygnięcie nastąpiło podczas Warsaw Fashion Street to konkurs firmy Asus ,,Zaprojektuj torbę’’. Konkurs polegał na zaprojektowaniu torby na laptopa. Pięć toreb zakwalifikowanych do finału zaprezentowano na wybiegu. Jury za najlepszy uznało projekt Agnieszki Brzezińskiej.

Podczas imprezy, w specjalnie zaaranżowanym na studio fotograficzne namiocie, portal sophisti.pl we współpracy z agencją fotograficzną Akpa, przeprowadzili casting do konkursu Fashion People. Wszyscy chętni mogli zaprezentować swój styl przed obiektywem profesjonalnego fotografa. Dwudziestka najciekawiej ubranych ludzi, zaprezentowało swój styl na wybiegu! W tym konkursie jury nagrodziło Monikę Szymczyk, która w nagrodę dostała rower ufundowany przez sklep Rowerowe Klimaty!

W trakcie Warsaw Fashion Street zostały również rozstrzygnięte internetowe konkursy zorganizowane przez sophisti.pl we współpracy z Media Sukces, wydawcą katalogów: Modne Miejsca 2009 i Modne Produkty 2009.

Za najmodniejszy produkt jury uznało telewizor firmy Sharp. W głosowaniu internatów zwyciężyła zaprojektowana przez Arkadiusa limitowana kolekcja pościeli ,,Orchidea’’ firmy Wool Star.

Za najmodniejsze miejsce jury uznało Stary Browar w Poznaniu. W głosowaniu Internautów  zwyciężył warszawski Teatr Roma.

Podczas gali wieczornej odbył się wyjątkowy, inspirowany modą lat 40-tych pokaz ,,Czas honoru’’ dla Warszawy z udziałem gwiazd I i II serii serialu „Czas Honoru”. Po pokazie Katarzyna Przybyszewska, redaktor naczelna VIVA! oraz Włodzimierz Wróblewski, producent Warsaw Fashion Street, mieli zaszczyt wręczyć Ninie Andrycz statuetkę Sophisti – Ikona stylu.

Najwięcej emocji wzbudził konkurs Lancii i Elle ,,Modowe inspiracje’’. Polegał on na zaprojektowaniu sukienki inspirowanej wyglądem samochodu Lancia Versus. Zwyciężczyni konkursu, Monika Gromadzińska, z Warsaw Fashion Street odjechała samochodem Lancia Ypsilon Versus! Internauci nagrodzili projekt wykonany przez Michała Ślusarczyka, a jury dodatkowo wyróżniło Joannę Dudziak.

W tym roku portal sophisti.pl we współpracy z iplex.pl i Net Shape zapewnili bezpośrednią relację z wydarzeń z Warsaw Fashion Street! Wszyscy użytkownicy Internetu posiadający łącze do 256 kbps mogli oglądać imprezę odbywającą się na Krakowskim Przedmieściu i Nowym Świecie nie wychodząc z domu!

Zainteresowanie portalem sophisti.pl wzrasta w zaskakującym tempie. Dlatego, żeby sprostać wymaganiom Użytkowników uruchomiliśmy kolejne funkcje.

Aby dać użytkownikom portalu szansę wyrazić swoją opinię i pozwolić im utworzyć sieć kontaktów, uruchomiliśmy forum internetowe. Forum powstało nie tylko po to, aby rozmawiać o modzie, fotografii, dobrym filmie czy podróżach. To forum powstało również po to, by pomóc ludziom z pasją w realizacji ich marzeń.

Już wkrótce zrealizowane zostaną kolejne projekty mające na celu rozwój portalu i budowanie platformy społecznościowej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu