Nowi najemcy Portu Łódź

Firma Cushman & Wakefield, światowy doradca w dziedzinie nieruchomości, prowadzi wraz z Działem Najmu Inter IKEA Centre Polska S.A., projekt komercjalizacji Portu Łódź.

Do grona najemców Portu Łódź ostatnio dołączyły dwie firmy odzieżowe. Nowymi najemcami zostali Cubus i Benetton. Cubus wynajął 745,39 mkw., a Benetton 148,67 mkw.

Port Łódź  będzie jednym z największych i zarazem najbardziej przyjaznym dla klientów centrum handlowym w regionie. Na atrakcyjność obiektu wpłynie oryginalna aranżacja i wykończenie wnętrz, a także patio, łączące funkcje rekreacyjno-sportowe i wypoczynkowe.

Sklepy położone w Porcie Łódź obejmą swoim zasięgiem około 1,5 mln potencjalnych klientów.

Do podniesienia atrakcyjności kompleksu przyczyni się rozbudowa linii tramwajowej prowadzącej z centrum miasta i łączącej Port z Pabianicami. Na terenie centrum powstaną dwa nowe przystanki tramwajowe, a drogi dojazdowe zostaną zmodernizowane. Do 2011 r. inwestycje infrastrukturalne doprowadzą do połączenia Portu Łódź z zachodnią częścią przyszłej obwodnicy miasta (droga ekspresowa S14).

W kompleksie znajdą się m.in. IKEA, Leroy Merlin, Alma, H&M, C&A, Reserved, Cropptown, House, Mohito, Home&You, Esotiq, Cubus,  Benetton,  ExiSport, RTV EURO AGD, Douglas i wiele innych czołowych przedstawicieli krajowych i zagranicznych marek.

Zakończenie prac budowlanych przewidywane jest na wiosnę 2010 roku.

PODSTAWOWE DANE:

  • Powierzchnia centrum handlowego: 127.000 mkw., w tym sklep IKEA (33.000 mkw.)
  • Powierzchnia kompleksu handlowo-rekreacyjnego: 10.000 mkw.
  • Całkowita powierzchnia najmu: 100.000 mkw.
  • Ponad 200 sklepów i punktów usługowych o zróżnicowanej ofercie
  • Liczba miejsc parkingowych na świeżym powietrzu i w podziemnym garażu: 4500
  • Dojazd samochodem z centrum miasta: 15 minut
  • Planowane otwarcie: wiosna 2010

W centrum obiektu powstanie strefa rekreacyjno-handlowa o powierzchni 10.000 mkw z placem zabaw, sceną i zadrzewionym ogrodem.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu