GRUPA COPERNICUS – Wznowienie wydawnictwa z serii „Studia Copernicana”

Instytut Historii Nauki, Polskiej Akademii Nauk – przy wsparciu naszej Grupy – wydał kolejny tom (42) „Studia Copernicana”. Jest to prestiżowa seria dostępna jedynie w największych bibliotekach na świecie.

W tym roku (2009) po sześciu latach przerwy została wznowiona seria „Studia Copernicana”. Publikacje poświęcone są zagadnieniom historii astronomii, nauk ścisłych, filozofii przyrody oraz sylwetce, pracom oraz teorii i zjawisku „rewolucji kopernikańskiej” wielkiego astronoma – Mikołaja Kopernika.

„Współpraca z Instytutem Historii Nauki PAN, jak to w życiu bywa, rozpoczęła się przez przypadek. Jednak jak tylko zapoznaliśmy się z dziełami Studia Copernicana, decyzja o objęciu patronatu i powołaniu do życia kolejnego tomu zapadła szybko. Nie mieliśmy wątpliwości, że dzieła takiej rangi powinny mieć swoją kontynuację. Jest to jedna z najważniejszych pozycji naukowych w dziedzinie historii astronomii i nauk ścisłych, zarówno w Polsce, jak i dla międzynarodowego środowiska naukowców. Cieszy nas fakt, że kolejny tom, tak prestiżowej serii, znalazł swoją kontynuację właśnie w roku 2009 – roku astronomii. Studia Copernicana to wizytówka naszego kraju. Nie chcemy na tym jednym poprzestać. Kolejny wolumen jest już w przygotowaniu PAN i wkrótce też zostanie wydany”. – powiedział Marcin Billewicz, Head of Corporate Finance Copernicus Securities S.A.

Seria „Studia Copernicana” została powołana do życia w 1970 roku w Zakładzie Historii Nauki i Techniki, Polskiej Akademii Nauk. Jest to jeden z najlepiej rozpoznawalnych polskich tytułów z zakresu humanistyki na świecie. W tomie 42 opublikowane zostały najnowsze wyniki badań nad życiem i dziełem Johanessa Keplera między innymi z wystąpień międzynarodowej grupy historyków astronomii zaprezentowanych na konferencji „Kepler 2008. From Tuebingen to Żagań”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu