Citrix i Fujitsu – porozumienie na rzecz wirtualizacji desktopów

Citrix Systems i Fujitsu Technology Solutions poinformowały o zawarciu umowy OEM, która pomoże przedsiębiorstwom w ograniczeniu kosztów oraz złożoności wdrażania infrastruktury wirtualnych desktopów (VDI). Fujitsu zintegruje własne rozwiązania do obsługi wirtualnych stanowisk pracy z Citrix® XenDesktop™ oraz technologią „wysokiej rozdzielczości” HDX™. Zapewni to użytkownikom spersonalizowane środowisko wirtualne niezależnie od miejsca, w którym będą oni przebywać. Fujitsu zamierza także dodać wirtualizację Citrix® XenServer™ do swoich serwerów stelażowych i kasetowych PRIMERGY. Zapewni to dodatkowe korzyści szczególnie tym klientom, którzy korzystają już z platformy Citrix® XenApp™.

Wirtualne desktopy wysokiej rozdzielczości

Citrix XenDesktop będzie jedną z kluczowych technologii w produktach i usługach Fujitsu Virtual Workplace oraz Managed Virtual Workplace. Dzięki zintegrowanemu rozwiązaniu klienci Fujitsu będą mogli znacznie przyspieszyć przydzielanie spersonalizowanych desktopów w krótszym czasie i centralnie zarządzać wszystkimi zmianami.

Klienci korzystający z połączonego rozwiązania mają do wyboru szeroką gamę systemów, w tym gotowe do obsługi VDI serwery Fujitsu PRIMERGY oraz uproszczone urządzenia klienckie FUTURO z certyfikatem Citrix Ready™, wszystkie przetestowane i wstępnie zintegrowane z Citrix XenDesktop. Fujitsu oferuje również  szeroką gamę usług związanych z desktopami wirtualnymi, od konsultingu do projektowania, wdrażania, obsługi i konserwacji.

„Dążymy do współpracy z czołowymi innowatorami technologicznymi w każdym segmencie rynku, aby zapewnić naszym klientom najlepsze rozwiązania i usługi. Ze względu   na bogate doświadczenie w dziedzinie wirtualizacji desktopów firma Citrix Systems była naturalnym partnerem do naszych rozwiązań produktowo-usługowych Virtual Workplace oraz Managed Virtual Workplace – powiedział Dieter Herzog, wiceprezes ds. portfela rozwiązań technologicznych w Fujitsu Technology Solutions. – Łącząc sprzęt Fujitsu z oprogramowaniem Citrix do wirtualizacji desktopów, dostarczamy kompleksowe produkty i usługi, aby pomóc klientom w ekonomicznym przejściu  na scentralizowane zarządzanie desktopami”.

Od desktopa do centrum danych

Serwery Fujitsu PRIMERGY RX i BX są obecnie certyfikowane do obsługi Citrix XenServer. Ponadto XenServer i Citrix Essentials™ for XenServer™ zostaną zintegrowane z systemem zarządzania serwerami Fujitsu PRIMERGY, co dostarczy klientom zunifikowane funkcje administracyjne oraz szeroką gamę zaawansowanych rozwiązań zarządzania wirtualizacją w środowiskach XenServer. W rezultacie klienci i dystrybutorzy Fujitsu będą mogli zakupić w jednym miejscu sprzęt, oprogramowanie i usługi niezbędne do stworzenia dynamicznego, wirtualnego centrum danych oraz zarządzania nim.

„Rozwiązania Fujitsu do obsługi wirtualnych stanowisk pracy napędzane przez Citrix XenDesktop i technologię HDX mogą znacznie ograniczyć koszty zarządzania desktopami, a jednocześnie zapewnić użytkownikom wysoki poziom jakości usług – powiedział AJ Jennings, wiceprezes ds. rozwoju działalności biznesowej w Citrix Systems”.

Dostępność

Rozwiązania Fujitsu Virtual Workplace i Managed Virtual Workplace zintegrowanez Citrix XenDesktop będą dostępne dla klientów Fujitsu we wszystkich kanałach dystrybucyjnych od sierpnia 2009 roku. Rozwiązania Fujitsu do wirtualizacji centrum danych wykorzystujące Citrix XenServer i Citrix Essentials for XenServer również będą udostępnione w sierpniu br. Więcej informacji o produktach i usługach można znaleźć pod adresem: http://ts.fujitsu.com/products/standard_servers/server_solutions/citrix.html

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu