Air France zademonstrował nowy wzór malowania Airbusa A380

Pierwszy Airbus A380 linii lotniczych Air France został pomalowany w Hamburgu w nowe barwy firmy. Samolot będzie latał raz dziennie na trasie Paris-Charles de Gaulle – New York-JFK od listopada 2009.

Air France są pierwszą europejską linią lotniczą zapewniającą pasażerom komfort podróży Airbusem A380 i pierwszą linią oferującą loty transatlantyckie między Europą i Ameryką tym największym szeroko kadłubowym samolotem na świecie.

A380 będzie miał pokład podzielony na trzy klasy podróżowania, które pomieszczą razem 538 pasażerów: 80 miejsc w klasie Affaires , 106 w klasie ekonomicznej Voyageur na upper decku (drugim, wyższym poziomie pokładu), a 9 miejsc w klasie Première i 343 miejsca w klasie Voyageur będą umieszczone na głównym, dolnym pokładzie.

Airbus A380 Air France, wyposażony w cztery silniki typu GP7200 specjalnie zaprojektowane przez Engine Alliance, będzie zabierał na pokład 538 pasażerów na maksymalnym dystansie 13,000 km. A380 jest jednym z samolotów nowej generacji  o najmniejszym zużyciu paliwa w przeliczeniu na pasażera.

„A380, szczególnie dobrze dopasowany do obecnej sytuacji ekonomicznej, pozwoli Air France oferować swoim klientom jeszcze lepszą jakość obsługi przy jednoczesnym ograniczaniu kosztów. Ten samolot wpisuje się także w przyjętą przez Air France strategię redukcji emisji dwutlenku węgla. Czekamy z niecierpliwością na dołączenie A380 do naszej floty” powiedział Pierre-Henri Gourgeon, prezes Air France.

Air France zamówiły 12 Airbusów A380s, 4 z nich zaczną latać w barwach linii zimą 2009 i wiosną 2010.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu