Volkswagen Group Award 2009 dla DB Schenker

Jako dostawca premium dla VW, firma DB Schenker została jednym z laureatów „Group Award 2009” przyznawanej przez Grupę Volkswagen. Dr Karl-Friedrich Rausch, Członek Zarządu DB Mobility Logistics AG, odpowiedzialny za Dział Transportu i Logistyki, odebrał prestiżową nagrodę w Wolfsburgu. „Nagroda Grupy Volkswagen” jest przyznawana dostawcom corocznie w uznaniu za całokształt prowadzonej działalności.

Schenker Automotive Railnet GmbH (SAR), spółka zależna DB Schenker Rail Automotive, otrzymała nagrodę  za ogromne zaangażowanie przy planowaniu i implementacji koncepcji logistyki dostaw do nowej fabryki Volkswagen/Skoda w Kałudze, znajdującej się 150 km na południe od Moskwy. Spośród partnerów logistycznych producenta samochodów, nagrodzona została także firma OJSC TransContainer, spółka zależna Rosyjskich Kolei (RZD), ściśle współpracująca przy realizacji projektu z DB Schenker. DB Schenker jest generalnym wykonawcą i od 2008 roku koordynuje usługi świadczone przez sześć towarowych linii kolejowych, różnych operatorów oraz innych podwykonawców w przewozach między Europą Środkową a fabryką VW w Rosji.

„Z dziewięcioma markami oraz 62 lokalizacjami na świecie Volkswagen oferuje różnorodne i ciekawe możliwości w zakresie współpracy, a także jest jednym ze światowych producentów samochodów o stabilnych perspektywach. W szczególności dla naszych głównych nagrodzonych dostawców są one obiecujące, a kierunek rozwoju Grupy gwarantuje pełną sukcesów przyszłość, pomimo obecnie niekorzystnych warunków.” – powiedział Dr Javier Garcia Sanz, Członek Zarządu Volkswagen AG, odpowiedzialny za sprawy zaopatrzenia. „Potrzebujemy silnych partnerów, zdolnych do konkurowania na arenie międzynarodowej i działających na skalę globalną, z którym wspólnie zadbamy o naszą przyszłość.”

Dr Karl-Friedrich Rausch zaznaczył: „To potwierdzenie jakości świadczonych przez nas usług, kiedy europejski lider motoryzacyjny uznaje nas za jednego ze swoich dostawców premium. Otrzymaliśmy nagrodę za nasze produkty, zdolności innowacyjne, kompetentne zarządzanie projektami oraz nasze wspólne wysiłki, dotyczące podniesienia efektywności i działania na rzecz ochrony środowiska. Nagroda zachęca nas do dalszego rozwoju usług dla klientów w ważnym segmencie, jakim jest logistyka motoryzacyjna.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu