Trzeci samolot Wizz Air w bazie w Gdańsku oraz nowe połączenia

Wizz Air, największa nisko-kosztowa i nisko-taryfowa linia lotnicza w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej ogłosił dziś dalszą rozbudowę swojej bazy w Gdańsku poprzez dodanie trzeciego samolotu, uruchomienie nowych połączeń oraz zwiększenie częstotliwości na już istniejących.

Nowy samolot Airbus A320 zostanie dostarczony bezpośrednio z fabryki w Tuluzie i rozpocznie loty 17 grudnia 2009 r. Pozwoli to linii na uruchomienie połączeń do Mediolanu Bergamo oraz Eindhoven, odpowiednio dwa i trzy razy w tygodniu. Ponadto Wizz Air zwiększy częstotliwość lotów na 6 ze swoich 14 obecnych tras z Gdańska.

‘Jest nam niezmiernie miło, że możemy dalej rozwijać naszą bazę w Gdańsku. Dotychczasowe osiągnięcia Wizz Air pokazują, że nasza oferta jest zgodna z potrzebami rynku. Co więcej, obserwujemy znaczny potencjał dla dalszego rozwoju. Dzięki nowemu samolotowi będziemy mogli zwiększyć nasze wyniki w 2010 r. o prawie 50% w porównaniu do roku 2009. Pasażerowie mogą oczekiwać kolejnych tras i coraz niższych cen biletów.’ – powiedział John Stephenson, Wiceprezes Wizz Air.

Pierwszy samolot Wizz Air odleciał z Gdańska w sierpniu 2004 r., a w marcu 2006 r. linia otworzyła tu swoją bazę operacyjną, z której loty obsługiwał jeden Airbus A320. Druga maszyna została dodana w lipcu 2007 r. W ciągu ostatnich 5 lat Wizz Air przewiózł prawie 2,5 miliona pasażerów na trasach z i do Gdańska. Obecnie linia oferuje loty na 14 trasach i zatrudnia 64 osoby lokalnej załogi. Już niebawem Wizz Air rozpocznie poszukiwanie kolejnych pilotów i stewardes, którzy zostaną zatrudnieni do obsługi nowych lotów.

Ceny biletów na nowe połączenia, zawierające podatki i opłaty zaczynają się od 80 PLN. Bilety można już teraz rezerwować na stronie wizzair.com lub za pomocą infolinii pod numerem 0 703 50 30 10.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu