Premiera urządzeń ReadyNAS 2100 RNRX na polskim rynku

Kilkudyskowe bazy danych cieszą się coraz większą  popularnością, szczególnie w małych i średnich przedsiębiorstwach. W odpowiedzi na rosnące oczekiwania Klientów, firma NETGEAR wprowadziła na polski rynek nową grupę produktów ReadyNAS z serii RNRX. Spośród szerokiej gamy urządzeń każdy może wybrać model dostosowany do określonych potrzeb swojej firmy.

ReadyNAS to urządzenia znane nie tylko administratorom sieci w małych i średnich firmach, ale również użytkownikom domowym. Seria RNRX to nowy produkt sieciowy dostępny na polskim rynku, dedykowany profesjonalnym, zaawansowanym sieciom firmowym. Producentem urządzeń jest amerykańska firma NETGEAR, jeden z liderów na rynku urządzeń sieciowych.

Urządzenia ReadyNAS 2100 RNRX to czterodyskowe banki danych, zamknięte w obudowie w standardzie 1U, pozwalającym na montaż w szafie rackowej. Dzięki temu będą one stanowiły integralną cześć systemu sieciowego w biurze. Modele RNRX dostosowane są do pracy z różnymi systemami operacyjnymi: Windows, Macintosh, UNIX/Linux. Podobnie do wszystkich innych urządzeń z rodziny ReadyNAS, nowa seria posiada odpowiednie zabezpieczenia, dzięki którym utrata danych stanie się jedynie niemiłym wspomnieniem.

RNRX4410 to urządzenie mogące zmieścić cztery dyski o pojemności 1000GB, co daje łączną pojemność 4 Terabajtów. Analogicznie, urządzenie RNRX4450 posiada pojemność 4 x 500GB, a RNRX4420 – 4 x 2000GB, czyli aż 8 Terabajtów. Taka przestrzeń dyskowa powinna zaspokoić potrzeby zarówno małej, jak i średniej firmy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu