Otwarcie rachunku osobistego w 1 kroku – Volkswagen Bank direct

Nowy system formularzy Volkswagen Bank direct gwarantuje szybkie i łatwe otwarcie rachunku osobistego przez Internet lub urządzenia mobilne. Od 7 lipca klienci mogą to zrobić wypełniając uproszczony formularz. 1 krok, 1 kolumna. Prościej się nie da!

Od 7 lipca 2009 na stronie www.vwbankdirect.pl użytkownicy mogą wygodnie wypełnić  wniosek o otwarcie konta, wniosek o kredyt gotówkowy lub inny formularz, np. zmiany danych klienta lub firmy, ustanowienie pełnomocnictwa do konta. Formularz o otwarcie konta składa się z jednego kroku i został zaprojektowany zgodnie z najlepszymi praktykami użyteczności, czyli zasadami tworzenia przyjaznych dla użytkownika serwisów internetowych.

Długi formularz jest jak kolejka

Z perspektywy klienta banku internetowego długi formularz otwarcia rachunku jest jak stanie w długiej kolejce do okienka. Polacy wybierają banki internetowe, bo chcą ominąć biurokrację, kolejki w oddziale i skrócić do minimum formalności. Mimo to, część instytucji nie traktuje poważnie czasu klienta.

Oto przykład. W formularzach pojawia się zazwyczaj pytanie o numer PESEL, który zawiera m.in. dzień, miesiąc i rok urodzenia. Często, chwilę później, klient ponownie proszony jest o wpisanie daty urodzenia. Tego typu błędy sprawiają, że formularz staje się żmudny i irytujący. Volkswagen Bank direct nie powiela utartych schematów. W trosce o czas klienta Bank ograniczył liczbę pól do wypełnienia w formularzu otwarcia rachunku i znacząco skrócił i uprościł proces.

Ergonomia poparta wiedzą

Dzięki nowym formularzom, konto osobiste w Volkswagen Bank direct otwieramy w 1 kroku. Bank pyta tylko o niezbędne dane. Pola są czytelne i nie wymagają dodatkowych wyjaśnień. Formularz jest dostępny w najpopularniejszych przeglądarkach również w urządzeniach mobilnych z dostępem do Internetu. Zgodnie z zasadami użyteczności wszystkie pola wyrównane są do lewej strony, a cały formularz znajduje się w jednej kolumnie. Przed zapisaniem danych, użytkownik może łatwo wrócić do trybu edycji formularza, aby nanieść ewentualne poprawki. Formularz zostaje wysłany przy pomocy jednego kliknięcia. Pozostałe formalności związane z otwarciem konta realizuje Bank. Jeszcze tylko podpis klienta na przesłanej kurierem umowie i Bank aktywuje konto.

Jak przeprowadzono zmiany

Formularz jest kluczowym momentem w komunikacji z przyszłym klientem, to pierwszy (po poznaniu oferty i strony internetowej) kontakt klienta z Bankiem i jego procesami. Nie powinien więc być zbyt długi, składać się z kilku kroków lub wielu pól, ani, co gorsza, wprawiać użytkownika w zakłopotanie. W oparciu o zgłaszane przez klientów sugestie, analizę porównawczą formularzy stosowanych przez banki internetowe oraz korzystając z najnowszej wiedzy w zakresie użyteczności serwisów internetowych Volkswagen Bank direct zaprojektował najkrótszy, najprostszy i najwygodniejszy formularz otwarcia rachunku bankowego.

Uproszczony do minimum formularz otwarcia konta osobistego w Volkswagen Bank direct został przygotowany we współpracy z firmą Softax (www.softax.pl) i jest dostępny od 7 lipca br. Mając na uwadze istotną rolę formularzy w realizacji usług finansowych przez Internet, Bank będzie konsekwentnie doskonalił procedury, ograniczał formalności i przyspieszał obsługę klienta przy pomocy funkcjonalności serwisu www.vwbankdirect.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu