Lech Wałęsa ma więcej do gadania niż Barack Obama

Jeden z najbardziej znanych Polaków w świecie – Lech Wałęsa – dokumentuje na Blipie niemal każdą godzinę swojego dnia – jak można zobaczyć po dzisiejszych wpisach na profilu Lecha Wałęsy na Blipie, terminarz zadań jest bardzo napięty, spotkanie goni spotkanie, a każde jest zakończone pamiątkowym zdjęciem, które od razu, z telefonu komórkowego trafia na Blip.pl Tzw. mikroblogowanie stało się modne również nad Wisłą, w USA zdobywa też dużą popularność.

Nie sposób więc odwiedzić Prezydenta bez dowodu w Internecie – na zdjęciach widać ekipę Telewizji Polsat, Telewizji Polskiej, ekipę telewizji Flamandzkiej, ekipę Superstacji, a nawet Ambasadora Wielkiej Brytanii, który przybył na spotkanie czy młodzież polonijną. Na Blipie Prezydent skomentował też planowany koncert Madonny. „Tak wygląda średnio jeden dzień pracy mojej w biurze w Gdańsku” – pisze Lech Wałęsa na swoim blipie. We wcześniejszym z kolei foto-wpisie widać zdjęcie domu Prezydenta i psa.

W celu blipowania Prezydent Lech Wałęsa otrzymał od Gadu-Gadu/GG Network telefon multimedialny LG KM900 Arena i przypisany do niego numer telefonii GaduAIR (www.gaduair.pl), z którego może błyskawicznie wysyłać zdjęcia i teksty do Internetu oraz korzystać z sieci. Taka konfiguracja pozwala publikować materiały prosto z komórki w serwisach Blip.pl i MojaGeneracja.pl To standardowe usługi, z których może korzystać każdy użytkownik GaduAIR.

Z podobnego serwisu – Twitter – korzysta Prezydent USA Barack Obama, prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko oraz wiele gwiazd światowego show-biznesu. Polacy stworzyli jednak Polski serwis mikroblogowy Blip.pl, który ma znacznie więcej możliwości niż Twitter – użytkownik Blipa może wysyłać zdjęcia (na Twitterze tylko tekst), wpis może zawierać 160 znaków, to więcej niż w jego amerykańskim odpowiedniku (na Twitterze tylko 140). Polacy mają więcej do gadania i pokazania, przynajmniej na Blipie.

Mikrobloging to pisanie krótkich wiadomości i szybkie publikowanie ich na bieżąco w Internecie, także zdjęć, dźwięków i wideo. Użytkownicy informują w ten sposób o tym, co w danej chwili robią lub transmitują ciekawe wydarzenie. To również wirtualne zajrzenie w prywatne codzienne życie – takie, jakie jest.

Na Blipie możemy śledzić codziennie poczynania nie tylko byłego Prezydenta, ale również innych znanych osób: Grzegorza Napieralskiego, innych polityków, Frytkę, Unicef, banki, miasta Kraków i Radom, redakcje gazet (m.in. Przekrój, ) i telewizji (TVN24) oraz wiele innych instytucji i osób. Społeczność Blipa to już kilkaset tysięcy internautów. Wg danych badania Gemius Traffic serwis Blip odwiedziło w czerwcu 2009 już blisko pół miliona osób.

Profil na Blipie to kolejna aktywność Lecha Wałęsy w Internecie: były Prezydent pisze również tradycyjnego bloga pod adresem www.mojageneracja.pl/1980 , od lat jest też zagorzałym fanem Gadu-Gadu – komunikuje się przez specjalny, symboliczny nr GG:1980.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu