Fundacja Świętego Mikołaja pomaga sprzątnąć „Pana Śmieciucha”

Fundacja Świętego Mikołaja – w ramach akcji „Sprzątnij Śmieciucha” – wspiera zbiórkę funduszy na operację usunięcia nowotworu złośliwego u 23-letniej studentki architektury – Pauliny Pruskiej. Wszyscy ludzie dobrej woli, którzy chcą pomóc Pauli, mogą wpłacać pieniądze na konto Fundacji Świętego Mikołaja: 96 2130 0004 2001 0299 9993 0007. Koszt operacji i zabiegów, które umożliwią Paulinie powrót do zdrowia, wynosi 250 tys. dolarów. Dotychczas udało się zgromadzić już niemal połowę tej kwoty.

Paulina Pruska to 23-letnia studentka architektury, pełna planów i pomysłów na życie. W lutym zdiagnozowano u niej wyjątkowo złośliwą i rzadką odmianę nowotworu – mięsaka pęcherzykowatego. Wykryty guz, umiejscowiony w nodze ma 12 cm i jest odporny na chemioterapię i radioterapię. W Polsce jest to rzadko spotykana odmiana raka, dlatego lekarze nie podjęli się leczenia. Paulina i jej najbliżsi zdecydowali się poszukać ośrodka, który pomógłby jej wygrać z chorobą. W jednej z klinik w Bostonie lekarze zgodzili się na przeprowadzenie zabiegu usunięcia guza i leczenie pooperacyjne eksperymatalną metodą protonową. Koszt operacji i zabiegów jest jednak bardzo wysoki – aż 250 tys. dolarów. Do tej pory zebrano już ponad 385 tys. zł, czyli niemal 120 tys. dolarów, a zbiórka pieniędzy trwa nadal. Do uzyskania pełnej kwoty niezbędnej do przeprowadzenia terapii pozostało jeszcze 130 tys. dolarów.

„Paulina jest niesamowitą osobą. Mimo bólu i cierpienia, z optymizmem patrzy w przyszłość szukając jednocześnie różnych metod walki z chorobą. Paulina nazywa guza „Panem Śmieciuchem” i chce jak najszybciej się go pozbyć. Udostępniliśmy nasze konto, żeby każdy, kto chce wesprzeć Paulę w jak najszybszym wyjeździe do Bostonu, mógł przyczynić się do jej powrotu do zdrowia. Do tej pory tysiące osób przyłączyło się do akcji zbiórki funduszy. W imieniu Pauliny serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane serce i nawet najdrobniejsze wpłaty” – mówi Sylwia Romańczak z Fundacji Świętego Mikołaja.

W inicjatywę  walki Pauliny z rakiem – „Sprzątnij Pana Śmieciucha” – zaangażowanych jest wiele osób: rodzina, przyjaciele, media i gwiazdy, którzy poruszeni jej historią, w dniu 9 czerwca w warszawskim klubie „Powiększenie” zorganizowali koncert charytatywny. Wystąpili w nim: Kasia Nosowska, Tymon Tymański, Ania Dąbrowska, Pono, Czesław Śpiewa, Andrzej Izdebski, Jacek Lachowicz oraz Wojtek Bubak.

Pomoc zaoferowali także młodzi artyści przygotowując prace, które następnie są wystawiane na aukcjach m.in.: w serwisie Ellefant.pl. Całkowity dochód z aukcji jest przeznaczany na leczenie Pauliny.

Swoje zmagania z chorobą Paula opisuje na blogu http://paulapruska.blogspot.com/2009/04/jesli-chcesz-pomoc-i-ty-mozesz-mi-pomoc.html. Przekazuje swoje myśli i relacje z codzienności, dzieląc się pozytywną energią i siłą do walki. Pomóżmy Pauli wygrać z rakiem! Pieniądze można wpłacać na konto:

96 2130 0004 2001 0299 9993 0007, Fundacja Świętego Mikołaja, ul. Przesmyckiego 40, 05-500 Piaseczno, z dopiskiem „Na leczenie i rehabilitację Pauliny Pruskiej”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu