COMES S.A. wdrożyła System Zarządzania Jakością zgodny z nową normą ISO 9001:2008

Spółka COMES S.A. z Wrocławia – jeden z największych dystrybutorów mobilnego sprzętu IT oraz producent produktów ARISTO – poinformowała o pozytywnym przejściu auditu  Systemu Zarządzania Jakością zgodnie z nową normą ISO 9001:2008 wdrożonego przez niemiecką jednostkę certyfikującą TŰV CERT Tüv Thüringen e.V. W ramach procesu wdrażania i certyfikacji zostały zweryfikowane procesy i procedury spełniające wymagania normy ISO 9001 w zakresie produkcji, projektowania i sprzedaży notebooków, netbooków i urządzeń nawigacyjnych.

Międzynarodowy System Zarządzania Jakością zgodny z ISO 9001:2000 po raz pierwszy COMES S.A. wdrożyła i certyfikowała w 2002 r. Zakres certyfikatu obejmuje procedury zarządzania wewnętrznego w firmie, co bezpośrednio przekłada się na jakość oferowanych produktów i świadczonych przez Spółkę usług. Coroczna pomyślna weryfikacja procedur dokonywana przez akredytowaną jednostkę certyfikującą jest dowodem stałej troski o wysoką jakość produktów i usług, a także dbałości o wysoki stopień zadowolenia Partnerów Handlowych oraz użytkowników końcowych. Stanowi również istotną wartość dodaną pozwalającą firmie utrzymywać wysoką pozycję rynkową oraz potwierdzającą wysokie kompetencje w obszarze jej funkcjonowania.

„Przyznanie certyfikatu ISO 9001:2008 jest potwierdzeniem, że wysoka jakość usług i produktów naszej firmy jest traktowane przez nas priorytetowo. System jest stale ulepszany tak, aby poziom świadczonych usług spełniał w najwyższym stopniu oczekiwania i potrzeby naszych Klientów. Zwiększa również naszą przewagę na konkurencyjnym rynku produktów IT, bowiem posiadanie certyfikatu ISO 9001 jest bezwzględnym wymaganiem w wielu przetargach. Cieszymy się, że nadal będziemy mogli zapewniać naszym Partnerom Handlowym ten rodzaj gwarancji wysokiej jakości naszych produktów” – powiedział Włodzimierz Zając, Prezes Zarządu COMES S.A.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu