Iomega wprowadza nowe dyski przenośne eGo – kompatybilne z komputerami Mac

Stylowe, odporne na upadek dyski w różnych pojemnościach i z potrójnym interfejsem to najlepszy wybór dla użytkowników komputerów Mac.

Firma Iomega, będąca własnością EMC (NYSE: EMC), globalny lider w systemach ochrony danych, ogłosiła dostępność na rynku polskim nowych przenośnych dysków twardych do komputerów Mac – Iomega® eGo. Urządzenia zostały wyposażone w trzy różne złącza do transmisji danych, stylową, aluminiową obudowę, zabezpieczenia przed uszkodzeniem i szeroką gamę programów. Dyski, dostępne w dwóch kolorach i pojemnościach do 500 GB,* chronione są trzyletnią gwarancją.

“Dzięki złączom Fire Wire i USB 2.0 użytkownicy nowych dysków Iomega eGo i komputerów Mac mogą być pewni, że będą mieli dostęp do danych zgromadzonych na dyskach, niezależnie od interfejsu, z którego przyjdzie im korzystać.” – powiedział Jonathan Huberman, prezes Iomega i działu Consumer and Small Business Products Division w EMC. “Nowe napędy z trzema złączami, podobnie jak dyski eGo z interfejsem USB 2.0, łączą styl i kompaktowość aluminiowej obudowy, z bogactwem oprogramowania do ochrony danych.”

“Nowa generacja dysków przenośnych eGo firmy Iomega doskonale spełnia wymagania konsumentów i firm w dziedzinie przenośności, pojemności i uniwersalności zastosowań. Dyski eGo stały się ulubionym produktem resellerów produktów Apple, ze względu na wzrastające zapotrzebowanie na przenośne napędy dużej pojemności w sektorach, takich jak edukacja, finanse i sprzedaż. Cieszymy się, że wraz z firmą Iomega możemy wprowadzać na rynek kolejne generacje przenośnych napędów.”-  powiedział Scott Zahl, wiceprezes działu vendor management w Ingram Micro U.S., jednego z największych dystrybutorów Iomega.

Stylowy napęd z niezwykłą funkcjonalnością

Nowy dysk przenośny eGo wyposażony został w gniazdo Fire Wire 800, Fire Wire 400 i USB 2.0. Produkt dostępny jest w kolorze srebrnym i czerwonym i pojemności 320 GB lub 500 GB. Dyski zostały sformatowane w systemie HFS, by użytkownicy komputerów Mac mogli z nich korzystać zaraz po wyjęciu z pudełka.

Wewnątrz aluminiowej obudowy o grubości 16 mm. i wadze poniżej 200 gramów znajduje się  najbardziej zaawansowany dysk twardy formatu 2,5 cala. Technologia Iomega Drop  Guard chroni dysk przez uszkodzeniem po upadku z wysokości około 130 centymetrów, tj. 40% większej niż średnia na rynku.

Wszystkie nowe dyski eGo mogą być zasilane z komputerów poprzez złącza danych Fire Wire lub USB 2.0, nie trzeba więc dodatkowo korzystać z przenośnych zasilaczy. Do każdego dysku dołączane są przewody Fire Wire 400 i 800 oraz rozgałęziony kabel USB, który umożliwia podłączenie napędu do dwóch gniazd USB, by zwiększyć moc zasilania. Dysk największej pojemności (500GB) może pomieścić do 2.000.000 zdjęć, 9.250 godzin muzyki lub 750 godzin wideo.**

Oprogramowanie w zestawie

W zestawie, wraz z nowym dyskiem eGo, znajdują się trzy darmowe programy do archiwizacji zapewniające ochronę zdjęć, muzyki, filmów i innych danych. W skład oprogramowania wchodzą:

  1. Iomega QuikProtect: program do archiwizacji na bazie ustalonej prostej archiwizacji plików na dyski przenośne i sieciowe (do komputerów z systemem Windows i Macintosh).
  2. EMC® Retrospect® Express lub Express HD: do archiwizacji wszystkich danych wraz z programami i ustawieniami (do komputerów z systemem Windows i Macintosh).
  3. MozyHome Online Backup: przydatna usługa archiwizacji internetowej z 2GB darmowej przestrzeni na dane (nieograniczona przestrzeń płatna 4,95 USD/miesiąc). Usługa MozyHome Online pozwala odzyskiwać najważniejsze dane z każdego komputera z dostępem do Internetu w dowolnym miejscu na świecie.

Wszystkie programy Iomega Protection Suite mogą być pobrane przez Internet na nowe dyski eGo.


Kompatybilność

Nowe dyski Iomega® Ego, dla użytkowników Mac, kompatybilne są z systemami Mac OS X 10.4 lub nowszymi, jak również Microsoft® Windows 2000 Professional, Windows XP i Windows Vista. Oprogramowanie MozyHome dostępne jest do systemów Mac OS X 10.4 i nowszych oraz Windows XP i Windows Vista. EMC Retrospect dostępne jest do systemów Mac OS X i Windows.

Akcesoria

W sklepie www.iomega.com dostępne są nowe akcesoria do dysków eGo: odporny czarny pokrowiec na dyski i ochronna nakładka Iomega Power Grip Band, w kolorze czarnym i przezroczystym, do modeli z łączem USB.
Ceny, dostępność i gwarancja Dyski przenośne Iomega® eGo, z potrójnym interfejsem, dostępne są w Polsce w cenie: wersja 320 GB – około 109 euro,  500GB – około 145 euro. Dyski, chronione trzyletnią gwarancją (trzeci rok po zarejestrowaniu produktu przez Internet), dostępne są w sieci dealerów: S4E SA i iSource SA oraz sklepie internetowym www.iomega.com.

  • *1 GB = 1.000.000.000 bajtów.
  • ** 4 zdjęcia/MB – wysoko skompresowane zdjęcia o rozdzielczości 3 megapikseli w formacie JPG; 1,1 min/MB – 128 kb/s MP3 audio; 11 MB/Min –  DVD MPEG 2 (720 x 480).
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu