NASK prężnie działa w Poznaniu

Jednym z najmłodszych biur regionalnych NASK jest biuro w centrum Poznania, obsługujące region Wielkopolski. Od 2006 roku w Poznaniu działa stacja bazowa o zasięgu 30 km, pozwalająca realizować usługi dla firm mających swe siedziby nie tylko w centrum miasta, ale również na jego obrzeżach oraz w okolicach Poznania: w Kostrzyniu, Kórniku, Swarzędzu, Luboniu, Komornikach, Tarnowie Podgórnym, Wysogotowie, Plewiskach, Suchym Lesie i innych miejscowościach.

Choć poznańskie biuro NASK działa od niespełna trzech lat, zdążyło zrealizować  już wiele ciekawych projektów. Od trzech lat świadczy usługi wideostreamingu, czyli profesjonalnego rejestrowania strumieni audio i wideo, na rzecz Urzędu Wojewódzkiego Miasta Poznania. Kompleksowa usługa obejmuje konwersję sygnałów audio i wideo do postaci cyfrowej, zestawianie łączy transmisyjnych oraz publikację wideostrumieni przez serwer multimedialny. W listopadzie 2008 roku NASK zrealizował też wideostreaming z przedstawienia w Teatrze Nowym.

Niedawno do grona Klientów NASK dołączyła firma Groeneveld Polska Sp. z o.o. – zlokalizowane w Poznaniu przedstawicielstwo międzynarodowego koncernu z branży transportowej. Spółka zdecydowała się na zakup od NASK usługi dostępu do Internetu, charakteryzującej się gwarancją parametrów wyrażoną w umowie SLA i wysoką jakością dzięki bieżącemu monitoringowi obciążenia łączy szkieletowych oraz punktów styku z sieciami innych operatorów.

W czerwcu bieżacego roku, dzięki atrakcyjnej ofercie, NASK wygrał też przetarg na realizację usługi telefonii dla Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu. W przetargu prowadzonym w reżimie zamówień publicznych oferta NASK okazała się najkorzystniejsza cenowo na tle pozostałych uczestników przetargu.

NASK ma swoje biura już  w ośmiu dużych i średnich miastach Polski i planuje uruchomienie kolejnych. Otwieranie nowych placówek związane jest z rozwojem infrastruktury telekomunikacyjnej NASK: obecnie w ogólnokrajowej szerokopasmowej sieci bezprzewodowej operatora pracuje osiemnaście nadajników radiowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu