Bombel

„Bombel” to zarazem liryczna i brutalna opowieść o życiu wiejskiego utracjusza. Bohater zanurzony w oparach katastrofizmu goni za półpłynną rzeczywistością, gawędziarsko relacjonując otaczająca rzeczywistość, wspominając, marząc…

Maciej Dużyński stworzył postać przejmującą, jednocześnie zabawną, groźną  i smutną – pokazując ile „bomblandii” zobaczyć możemy wokół siebie -lub w sobie.

Twórca, reżyser i wykonawca spektaklu Maciej Dużyński: „Bombel siedzi na przystanku i gada. Jest to dla niego miejsce bezpieczne (pasażerowie z owego przystanku nie korzystają), oswojone – świat wokół, choć znany – jest mu obcy.

Bombel lubi jego pierwotne objawy: przyrodę, stosunki damsko-męskie (choć te ostatnie działają tylko w jego wyobraźni). Gada sam ze sobą, wspomina …bo wtedy palić mu się mniej chce, nie pamięta o swędzących jelitach, zimnie, pragnieniu.

Jego monologi to mieszanina wulgarnych opowieści kolesi od winka, strzępków informacji ze śmietnikowych gazet, stereotypów o pedałach, polityce i kobietach. Jest wulgarny, głupawy, brudny, skacowany – ale nie budzi odrazy. Jest postacią, którą (w tej czy innej formie) spotykamy codziennie, przyzwyczailiśmy się do niego – widujemy go na przystankach, w bramach, parkach ale i w sklepie, czasem to nasz sąsiad albo wuj.

Bombel wierzy, że wszystkim nieszczęściom tego świata winni są ONI – wszyscy inni. Trzeba na nich uważać i „cwaniaczyć”, by jakoś sobie radzić. Jest ofiarą i wytworem starych czasów, które w jego wspomnieniach były lepsze. Marzy o zielonym mydełku ze zniszczonego plakatu ale nigdy się nie myje. To jest ostatni przystanek Bombla a równocześnie jego dom, świat – dalej trudno mu spojrzeć. Zresztą – zaraz po niego przyjadą, zabiorą do raju czystych kołderek wielką rządowa limuzyną lakierowaną na niebieski metalik…”

  • Data i godz. : 11 i 18 lipiec 2009 r. godz. 19.15;
  • Miejsce: Stara Prochoffnia, ul. Boleść 2, Warszawa;
  • Ceny biletów: 20 zł, 25 zł;
  • Rezerwacja biletów:  +48 666 812 944, +48 728 386 320

Na spektakl zaprasza Unia Teatr Niemożliwy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu