Synology prezentuje nowy, czterodyskowy serwer plików DS409slim

Synology zaprezentowało nowy serwer plików DS409slim, energooszczędne, czterodyskowe urządzenie o kompaktowej obudowie, przeznaczone dla użytkowników domowych i małych firm.

Firma Synology® przedstawiła nowy serwer plików DS409slim, obsługujące do czterech 2,5” dysków twardych, energooszczędne urządzenie z serii 09, oferujące cichą pracę, kompaktowe rozmiary oraz wysoką niezawodność podczas współdzielenia danych i wykonywania kopii bezpieczeństwa.

DS409slim wyposażony jest w procesor 1,2 GHz, 128MB pamięci RAM DDRII, port sieciowy Gigabit LAN, dwa złącza USB 2.0 i jedno eSATA. Zatrzaskowe mocowania gwarantują łatwą instalację lub wymianę dysków twardych. Serwer oferuje łącznie do 2 TB miejsca na dane i obsługuje do czterech dysków twardych 2,5” SATA lub SSD o maksymalnej pojemności 500 GB, co jest najlepszym obecnie wynikiem na rynku przy tego typu dyskach. Urządzenie ma przy tym stylowy wygląd i kompaktowe wymiary (120 x 105 x 142 mm).

Wykorzystanie dysków 2,5” zwiększa odporność na wstrząsy i czas bezawaryjnej pracy urządzenia, a jednocześnie redukuje zapotrzebowanie na energię. Podczas codziennej pracy, z czterema zainstalowanymi dyskami, DS409slim zużywa jedynie 19W energii. Wentylator chłodzący w większości przypadków pozostaje wyłączony, gwarantując cichą pracę nowego serwera Synology.

– DS409slim to przyjazny dla środowiska dysk sieciowy, zapewniający cichą pracę, niezawodność, a także bogatą, biznesową i multimedialną funkcjonalność – powiedział Edward Lin, dyrektor marketingu Synology. Oprogramowanie Disk Station Manager 2.1 wspiera integrację z Windows ADS, współpracuje z różnymi systemami operacyjnymi, obsługuje różne tryby RAID oraz sposoby wykonywania kopii bezpieczeństwa. Wśród funkcji multimedialnych znaleźć można Stację Pobierania 2 (Download Center 2), współpracującą z siecią BitTorrent i eMule, obsługującą FTP, protokół HTTP oraz NZB. Stacja Audio (Audio Station) pozwala na odtwarzanie muzyki i internetowych stacji radiowych. Po połączeniu z iPodem pliki dźwiękowe można odsłuchiwać poprzez głośniki USB. Wsparcie protokołu UPnP pozwala użytkownikom na strumieniową transmisję plików multimedialnych i odtwarzanie ich na kompatybilnym z UPnP odbiorniku mediów cyfrowych – sprzęcie stereo lub telewizorze. Zapewniona jest także współpraca z konsolami Sony PS3 i Microsoft Xbox360.

Przygotowywana nowa wersja firmware’u (Disk Station Manager 2.2), która w wersji beta ukaże się jeszcze w tym miesiącu, a wersji finalnej we wrześniu br., zaoferuje dodatkową funkcjonalność i zwiększy komfort korzystania. Serwer Mediów (Media Server), zgodny z DLNA, zapewni współpracę DS409slim z różnymi urządzeniami przenośnymi i stacjonarnymi, działającymi zgodnie z tym standardem. Współpraca z iPhone pozwoli użytkownikom na łatwy transfer zgromadzonych w telefonie fotografii bezpośrednio na dyski zainstalowane w DS409slim. Wykorzystując urządzenia iPhone i iPod Touch będzie można także przeglądać zdjęcia oraz odtwarzać strumieniowo pliki muzyczne znajdujące się na dysku sieciowym Synology. Disk Station Manager 2.2 zaoferuje także inne ciekawe opcje i będzie dostępny bezpłatnie do pobrania na oficjalnej witrynie firmowej.

Dostępność

Model DS409slim jest już dostępny w ofercie Synology.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu