Nowe możliwości przy zawieraniu ubezpieczeń podróżnych w Generali Direct

Na początku lipca br. Generali Direct wprowadza zmiany w ofercie ubezpieczeń podróżnych dla klientów indywidualnych i grupowych. Od tej chwili wykupując za pośrednictwem strony internetowej www.generalidirect.pl polisę turystyczną na wyjazd zagraniczny, można skorzystać z nowych opcji, które pozwalają w indywidualny sposób kreować zakres ubezpieczenia. W ramach oferty Towarzystwo proponuje klientom bardzo szeroki zakres ochrony, dostępny w formie 3 gotowych pakietów (srebrny, złoty, platynowy) lub też w wariancie „na życzenie”, który umożliwia klientowi indywidualny wybór dowolnej liczby ryzyk z oferowanej gamy, w tym m.in. ubezpieczenie: kosztów leczenia, usług assistance, OC w życiu prywatnym, NNW. W zależności od opcji można objąć ochroną terytorium państw europejskich lub wszystkich krajów świata.

Nowa oferta ubezpieczenia podróży zagranicznych w Generali Direct charakteryzuje się bardzo korzystnymi rozwiązaniami dla klientów. Oprócz gotowych pakietów assistance, istnieje możliwość indywidualnego wyboru ryzyk, jak np. ubezpieczenie kosztów leczenia, NNW, bagażu podróżnego, sprzętu sportowego, OC w życiu prywatnym za szkody na osobie i na rzeczy.

Ubezpieczenie kosztów leczenia i usług assistance zapewnia zwrot kosztów leczenia w związku z nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem w zakresie niezbędnym do powrotu lub transportu do kraju zamieszkania, a także: badania i zabiegi ambulatoryjne zlecone przez lekarza, konsultacje lekarskie, dojazd lekarza do miejsca zakwaterowania, transport z miejsca wypadku, pobyt w szpitalu, honoraria lekarskie, opiekę nad kobietą w ciąży oraz matką i dzieckiem itp.

Generali przygotowało dla klientów 3 Pakiety ubezpieczeń turystycznych: srebrny, złoty, platynowy

Ważnym elementem oferty Generali jest ubezpieczenie bagażu podróżnego oraz sprzętu sportowego. W pierwszym przypadku klient ma możliwość objęcia ubezpieczeniem nie tylko utraty bagażu tradycyjnego (torby, walizki, plecaka itp. – do 100% wartości sumy ubezpieczenia), ale również – na wypadek rabunku – także przenośnego sprzętu elektronicznego (jak telefon, sprzęt fotograficzny, komputerowy, kamery video itp. – do 50% sumy ubezpieczenia).

Z myślą o klientach preferujących aktywne formy wypoczynku Generali zapewnia także możliwość objęcia ubezpieczeniem sprzętu sportowego, w tym: roweru, sprzętu do nurkowania, deski surfingowej lub snow-boardowej oraz nart. Za dodatkową składką istnieje też możliwość objęcia ochroną ryzyk związanych m.in. z:

  • amatorskim uprawianiem sportów,
  • wykonywaniem pracy o wysokim stopniu ryzyka.

– „Przed nami okres planowania wakacyjnych urlopów i wyjazdów zagranicznych w gronie rodziny i przyjaciół. Udając się na wypoczynek warto wcześniej pomyśleć o polisie turystycznej gwarantującej ochronę podczas urlopu. Zanim wyruszymy w świat w poszukiwaniu chwil wytchnienia od codziennych obowiązków i zawodowego zgiełku, zastanówmy się nad wyborem takiego zakresu ochrony, który będzie odpowiadał formie spędzania przez nas wolnego czasu. Nowa oferta Generali jest skierowana do Klientów, którzy chcą indywidualnie decydować o zakresie ubezpieczenia oraz w krótkim czasie, bez zbędnych formalności wykupić polisę po krótkiej wizycie na stronie internetowej bądź rozmowie telefonicznej z naszym konsultantem” – mówi Michał Kolasa, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Bezpośredniej w Grupie Generali.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu