Netgear przedstawia pierwszą na rynku linię gigabitowych, inteligentnych przełączników dla MSP

NETGEAR®, Inc. (NASDAQGM: NTGR), międzynarodowy dostawca innowacyjnych rozwiązań sieciowych, ogłosił wprowadzenie na rynek dwóch nowych przełączników ProSafe® Advanced Gigabit Smart Switch – modeli GS724TPS i GS748TPS. Są to pierwsze i jedyne inteligentne przełączniki gigabitowe zaprojektowane dla małych i średnich przedsiębiorstw (SMB). Oferują gigabitowe porty, możliwość zasilania przez Ethernet i możliwość statkowania, przez co doskonale nadają się do sieci konwergentnych.

Coraz więcej firm z sektora SMB zauważa zalety sieci konwergentnych, służących do obsługi urządzeń bezprzewodowych oraz przesyłu VoIP i danych. Przedsiębiorstwa zauważają nie tylko możliwość oszczędności, ale również zwieszenie wydajności i rozszerzenia dostępnych usług. Linia produktów GS7xxTPS została zaprojektowana, by ułatwić migrację firm z dotychczasowej infrastruktury do sieci konwergentnych, oferujących możliwość transmisji bezprzewodowej, telefonii VoIP lub IP-PBXs i  telekonferencji wideo. Przełączniki, dzięki możliwości zasilania przez Ethernet (PoE) we wszystkich portach i funkcji Auto Voice VLAN, ułatwiają instalację telefonów IP z funkcją PoE, jak również punktów dostępowych bez konieczności zmiany infrastruktury przewodowej. Pierwsze cztery porty każdego przełącznika są zgodne z normą PoE+, bazują na standardzie draft IEEE802.3, umożliwiają zasilanie urządzeń wymagających do 30W mocy, jak np. wielokanałowe bezprzewodowe punkty dostępowe, kamery IP ze sterowaniem i dotykowe telefony IP.

„Coraz więcej firm wdraża technologie bezprzewodowe telefonii VoIP, by zwiększyć produktywność prowadzonej działalności i uprościć infrastrukturę sieciową. Potrzebują jednak do tego zaawansowanej architektury sieciowej, która sprosta obecnym i przyszłym wymogom firmy”- powiedziała Maggie Wu, product line manager w dziale Smart Switching Products firmy NETGEAR. „Rodzina naszych zaawansowanych inteligentnych przełączników gigabitowych ProSafe GS7xxTPS spełnia wymogi pozwalając obsługiwać kluczowe aplikacje w rodzaju call center VoIP czy zdalnych biur ze zunifikowaną bezprzewodową i przewodową infrastrukturą. Rodzina przełączników GS7xxTPS oferuje wydajność, łatwość użytkowania, skalowalność, niezawodność i charakteryzuje się doskonałym połączeniem funkcji i ceny.”

Przełączniki GS7xxTPS zostały zaprojektowane z myślą o wysokiej wydajności, łatwym zarządzaniu i skalowalności. Są jedynymi inteligentnymi przełącznikami gigabitowymi z możliwością stackowania na rynku SMB. Urządzenia zostały wyposażone w dwa porty HDMI o paśmie stackowania do 20G/s w każdym przełączniku. Użytkownicy mogą łączyć do 6 przełączników lub 288 portów i zarządzać nimi za pomocą jednego adresu IP. Stackowane przełączniki mogą zawierać moduły nadmiarowe i być dokładane w czasie pracy sieci. Będąc nowymi produktami rodziny NETGEAR Gigabit Stackable Smart Switch, przełączniki GS724TPS i GS748TPS mogą być statkowane z GS7xxTS (GS724TS i GS748TS), co zapewnia większą ochronę inwestycji.

GS724TPS i GS748TPS wyposażone są w pełen zestaw funkcji, jak np. listy kontroli dostępu ACL, autentykację portów 802.1x, ulepszony QoS, ograniczanie ruchu czy protokół IGMP snooping, by zapewnić przedsiębiorstwom bezpieczeństwo, wysoką jakość usług i dostępność. Intuicyjny internetowy interfejs zapewnia prosty, lecz efektywny sposób zarządzania pozwalający wykorzystać pełen potencjał przełączników.

“Dopóki nie wykorzystywaliśmy urządzeń NETGEAR, nie mieliśmy pomysłu jak podejść do zagadnień sieci konwergentnych, ponieważ infrastruktura sieciowa nie była w zasięgu naszych możliwości cenowych” – powiedział Gary Howell, managing technical director w firmie Morgan Walsh Consultancy Limited. „Od czasu instalacji, przełączniki GS7xxTPS działają nieprzerwanie zapewniając wysoka wydajność sieci w wielu VLANach i jednocześnie prostą administrację. Nie wyobrażamy sobie lepszego rozwiązania.”

Dodatkowe funkcje rodziny przełączników GS7xxTPS to między innymi:

Funkcje inteligentnego zarządzania:

Firmy mogą  zarządzać wszystkimi przełącznikami ProSafe Gigabit Stackable Smart Switches poprzez internetową konsolę, jakby były jednym urządzeniem. Za jej pomocą można konfigurować, monitorować i diagnozować wszystkie funkcje. Te funkcje to między innymi: pojedynczy adres IP, automatyczna centralna archiwizacja, automatyczna synchronizacja firmware’u w stosie i centralna konfiguracja całego stosu przełączników. Przełączniki obsługują SNMP (v1, 2 i 3) w celu zbierania i monitorowania stanu sieci oraz zarządzania urządzeniami. Najczęściej wykorzystywany jest protokół SNMP v2c, ponieważ oferuje lepsze opcje raportowania od SNMP v1. Firmy zainteresowane maksymalizacją bezpieczeństwa mogą też korzystać z SNMP v3, który pozwala na szyfrowanie danych.. Przełączniki mogą być zarządzane za pomocą oprogramowania NETGEAR ProSafe Network Management Software (NMS100) i współpracować z innym oprogramowaniem działającym na bazie SNMP.

Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa:

Przełączniki oferują zaawansowane funkcje bezpieczeństwa. Należą do nich autentykacja 802.1x i filtrowanie ACL w celu wpuszczenia ruchu w oparciu o adresy MAC i IP.

Zaawansowany QoS:

Nadawanie priorytetów zapewnia, że dane o najwyższym priorytecie zostaną szybko skierowane do odbiorcy, nawet w przypadku dużego ruchu w sieci. Firmy wykorzystujące telefonię internetową lub wideokonferencje muszą mieć możliwość nadawania takiemu ruchowi wyższego priorytetu od transferu danych, dla którego czas nie odgrywa tak wielkiej roli. Możliwość priorytetyzacji ruchu zapewnia jakość usług świadczonych w czasie rzeczywistym, niezależnie od natężenia ruchu sieciowego. Przełączniki ProSafe Gigabit Stackable Smart Switch oferują szeroką gamę funkcji QoS, jak np. priorytetyzację na bazie protokołu 802.1p; warstwy 3 (DSCP) czy ograniczenie ruchu.

„Małe i średnie przedsiębiorstwa potrzebują rozwiązań na tyle zaawansowanych, by rosnące sieci mogły obsługiwać aplikacje konwergentne, jednakże nie wymagających zasobów IT porównywalnych z wielkimi korporacjami”- powiedział Matthias Machowinski, główny analityk w firmie Infonetics. „Produkty, takie jak przełączniki Stackable Smart Switch firmy NETGEAR oferują narzędzia zaprojektowane dla firm SMB, upraszczające obsługę sieci, zapewniając jednocześnie funkcjonalność i możliwość stosowania sieci konwergentnych.”

Przełączniki GS724TPS i GS748TPS będą dostępne w lipcu 2009 r. u autoryzowanych dostawców VAR w sugerowanej cenie 899,99 USD + VAT i 1.699,99 USD + VAT. Wszystkie produkty rodziny ProSafe chronione są wieczystą gwarancją.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu