Kolejna wartość dodana w ofercie FM Logistic

Truck&Trace to najnowsza innowacja wprowadzona przez francuskiego operatora. Klienci FM Logistic będą mogli dzięki nowemu systemowi Truck&Trace śledzić losy przesyłki po numerze listu przewozowego. Dotychczas takie możliwości oferowały głównie firmy kurierskie. FM Logistic jako jeden z pierwszych operatorów wdrożył to komfortowe rozwiązanie do swojej bogatej oferty.

FM Logistic jako międzynarodowa korporacja z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem, w warunkach kryzysu gospodarczego zdaje sobie sprawę z faktu, iż pierwszym czynnikiem wyboru po stronie konsumenta pozostaje cena. Właśnie dlatego koncentracja operacji i korzyści skali stają się niezbędnymi elementami działania. Po to by sprostać wyzwaniom rynku, FM Logistic inwestuje w aktywa, technologię informacyjną (ang. information technology, IT) i wiedzę specjalistyczną. Kluczowym wyzwaniem dla sektora 3PL w przyszłości będzie bowiem właściwe zarządzanie i innowacyjność. Wzrastająca kompleksowość zarządzania globalnymi łańcuchami dostaw, wymusza niejako na dostawcach usług kierunek inwestycji i rozwoju. Tu w sukurs mogą przyjść specjalnie zaprojektowane i wdrożone z myślą o klientach rozwiązania IT.

– Podczas obsługi globalnych łańcuchów dostaw bliska współpraca między podmiotami na rynku logistycznym jest niezbędna dla optymalnej realizacji usług. Zaprojektowane przez zespół ekspertów system Truck&Trace pozwala klientom uzyskać informacje na temat aktualnego statusu przesyłki, a specjalny system mobilny umożliwia dodatkowo uzyskanie informacji on-line od kierowcy realizującego dostawę. Wiemy o tym, że możliwość śledzenia łańcucha dostaw daje wyjątkowy komfort naszym klientom. System zwiększa kontrolę nad prowadzonymi projektami, jak również pozwala na szybką reakcje w przypadku wykrycia sytuacji problemowych- mówi Magdalena Lubańska Dyrektor Transportu Krajowego, FM Logistic w Polsce.

System Truck&Trace FM Logistic wyposażony zostanie w moduł GPS, który pozwoli m.in. na pełną wizualizacje łańcucha dostaw, tworzenie raportów z zaległości paletowej on-line, wykonanie dokumentacji fotograficznej (np. w przypadku uszkodzenia, skanowanie kodów kreskowych), sprawdzanie statusu dostawy w czasie rzeczywistym, uzyskanie informacji na temat reklamacji przy dostawach on-line, zdobycie informacji o zmianie klasyfikacji palet on-line, automatyczne potwierdzenie każdego z etapów realizacji zleceń, czy generowanie raportów z opóźnień on-line.

To jedyne na rynku tak kompleksowe narzędzie dostępne dla branży contract logistic i, co należy podkreślić, absolutna nowość.  FM Logistic do końca lipca br. zakończy fazę testów systemu pod względem funkcjonalności i możliwości GPRS. Operator zapowiada wdrożenie Truck&Trace dla pierwszych klientów już na początku sierpnia br.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu