Fundusz PKO/CS Obligacji Długoterminowych bezkonkurencyjny!

W rankingu funduszy inwestycyjnych firmy doradczej Open Finance i dziennika “Polska The Times” fundusz PKO/CS Obligacji Długoterminowych okazał się zdecydowanym liderem w grupie funduszy obligacji. Stopa zwrotu za ostatnie 12 miesięcy wyniosła 20,46%, a za ostatnie 3 lata – aż 38,43%.

Ranking został  opublikowany na łamach “Polski The Times” 6 lipca br. W kategorii funduszy obligacji uwzględnia on 10 funduszy. Podane wyniki potwierdzają, że PKO/CS Obligacji Długoterminowych jest wyraźnym liderem. Następny w kolejności fundusz odnotował roczną stopę zwrotu w wysokości 16,50%, a stopę zwrotu za ostatnie 3 lata na poziomie 23,75%.

To kolejny ranking ogólnopolskiego medium, w którym fundusz PKO TFI zyskuje bardzo wysoką ocenę. W zestawieniu zamieszczonym w maju przez “Rzeczpospolitą” ten sam fundusz również zajął pierwszą lokatę. Wg cytowanej przez “Rzeczpospolitą” wyceny ekspertów na dzień 15 maja br., roczna stopa zwrotu PKO/CS Obligacji Długoterminowych wyniosła 19,66% w skali roku – przy średnim wyniku dla wszystkich funduszy z tej grupy wynoszącym 7,3%.

– Ranking “Polski The Times” i Open Finance potwierdza, że inwestycje w nasz fundusz obligacji długoterminowych przyniosły klientom dobry zysk w czasie niełatwym na rynku – mówi Łukasz Górnicki, dyrektor Departamentu Marketingu PKO TFI. – To fundusz o niskim poziomie ryzyka, dobry dla osób ceniących bezpieczeństwo. Co istotne, klient indywidualny inwestujący w ten fundusz może spodziewać się większych zysków, niż w przypadku samodzielnego kupna obligacji. Nasz fundusz bowiem może nabywać je od Skarbu Państwa hurtowo i po niższej cenie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu