Elastyczność to klucz do sukcesu w dobie rynkowych zawirowań

Dzięki elastycznym rozwiązaniom proponowanym przez firmę Regus, spółki mogą przetrwać recesję. Firma Regus, największy na świecie dostawca usług wynajmu powierzchni biurowej, twierdzi, że spółki mogą obniżyć koszty działalności poprzez zastosowanie elastycznych rozwiązań w zakresie zarządzania miejscami pracy, co w dobie globalnej recesji może mieć kluczowe znaczenie. 

Wahania koniunktury to jedyna rzecz, której możemy być pewni w czasie finansowego kryzysu – powiedział Mark Dixon, Dyrektor Zarządzający Regusa. Sposobem na przetrwanie rynkowych turbulencji jest bycie elastycznym w możliwie największym stopniu na wszystkich obszarach działalności.

Jak zauważa Dixon, jednym z obszarów, który w negatywny sposób wpływa na kondycję finansową spółek jest przestarzały model zarządzania miejscami pracy.

Implementacja elastycznej strategii w tym zakresie pozwala zredukować koszty nawet o 60%. Umożliwia także skupienie się na podstawowej działalności biznesowej oraz eksplorację nowych rynków przy znacznie mniejszym ryzyku.

Przetestuj nowe rynki

W momencie, gdy skończy się możliwość rozwoju na rynkach, na których dana firma działała do tej pory, spółka musi poszukiwać nowych rynków zbytu, na nowych obszarach – powiedział Dixon. Firmy, które korzystają z naszych usług operują  na rynkach lokalnych, a także wielu rynkach zagranicznych w różnych częściach globu. Rozwijamy swoją sieć biur bazując na zapotrzebowaniu naszych klientów  na gotowe, w pełni wyposażone lokale biurowe, które umożliwiają prowadzenie biznesu w sposób oszczędny, odpowiadający w możliwie największym stopniu ich wymaganiom biznesowym – dodał.

Dla przykładu Bluefish Pharmaceutical AB, dynamicznie rozwijająca się szwedzka firma korzysta z usług Regusa, by wykorzystać pojawiające się możliwości biznesowe. Wirtualne biura oferowane przez firmę Regus umożliwiają nam szybkie wejście na kolejne po Austrii rynki europejskie takie jak Francja, Hiszpania, Węgry, Polska, Portugalia, Rumunia czy Irlandia – powiedział Olof Nord, Dyrektor Finansowy Bluefish Pharmaceuticals. Dzięki rozwiązaniom oferowanym przez firmę Regus, możemy rozwinąć nasz biznes w nowych lokalizacjach przy minimalnym ryzyku. Ponadto centra biznesowe Regusa cechuje bardzo dobra lokalizacja, co jest dodatkową zaletą tego rozwiązania – stwierdził.

Model opracowany przez firmę Regus umożliwia spółkom działanie w sposób efektywny. Dzięki elastycznym rozwiązaniom firmy mogą w błyskawicznym tempie przenosić się do nowego miejsca – w każdym z centrów biznesowych Regus zastaną w pełni wyposażone biura i wysoko wykwalifikowany personel, co umożliwi im natychmiastowe rozpoczęcie działalności operacyjnej. Co istotne, Regus umożliwia firmom testowanie nowych rynków. Spółki mogą wynajmować powierzchnię nawet na godziny, a po początkowym okresie działalności, wynająć tyle przestrzeni ile naprawdę potrzebują, by prowadzić swój biznes w możliwie najbardziej wydajny sposób.

Dostosuj sposób zarządzania miejscami pracy do swoich wymagań biznesowych

Cat Demetriades, jest biologiem molekularnym, który posiada 4 spółki w Londynie z siostrzanymi firmami znajdującymi się na Cyprze. Zajmuje się implementacją swojego odkrycia: nowej metody naukowej pozwalającej odczytywać z ludzkiego DNA cechy związane z przedsiębiorczością i stylem życia danej jednostki. Cat Demetriades korzysta z rozwiązań oferowanych w ramach Programu Businessworld od lutego 2009 roku w związku z nowym przedsięwzięciem realizowanym w Genewie, w Szwajcarii.

Jeżeli nie musisz być w biurze cały czas Program Businessworld jest idealnym rozwiązaniem, które gwarantuje dostęp do nowoczesnej przestrzeni biurowej  w najlepszych lokalizacjach, kiedy pojawia się taka potrzeba. Umożliwia to w pełni efektywną pracę, ponieważ pozwala korzystać z doskonale wyposażonych biur  z wyszkolonym personelem odpowiedzialnym za administrację. Businessworld  to możliwość prowadzenia biznesu na skalę globalną. Jest również wprost idealny dla spółek, które dopiero rozpoczynają swoją działalność – mówi Cat Demetriades.

Podczas moich licznych podróży miałam okazję korzystać  z usług wielu firm zajmujących się  wynajmem powierzchni biurowej. Jednak moje dotychczasowe doświadczenia z firmą Regus stawiają ją na pierwszym miejscu spośród wszystkich innych podmiotów oferujących usługi w tym zakresie. Regusa cechuje profesjonalizm i elastyczność. W centrach biznesowych zatrudniony jest  personel świadczący usługi na najwyższym poziomie, a wszystko to w przystępnej cenie – dodaje.

Dzięki Businessworld Platinum Card, Cat Demetriades ma dostęp do prywatnych biur, sal konferencyjnych i business lounges w 1000 centrów firmy Regus na całym świecie.

W dobie kryzysu liderzy biznesu muszą posiadać dostęp do nowoczesnych rozwiązań w zakresie zarządzania powierzchnią biurową, które w prosty sposób mogą być dostosowane do zmieniających się warunków rynkowych. Poprzez zastosowanie inteligentnych rozwiązań outsourcingu miejsc pracy firmy mogą ograniczyć koszty związane z posiadanymi nieruchomościami i wzmocnić swoją pozycję – podsumował Dixon.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu