Zaplanuj zdrowie

Pozwoli zaplanować wizyty u lekarzy, przypomni o szczepieniu dziecka i zażyciu leków. Innowacyjny mechanizm jakim jest Dziennik Zdrowia to pierwsze na polskim rynku funkcjonalne narzędzie o tematyce zdrowotnej pomocne w prowadzeniu zdrowego trybu życia.

Dziennik Zdrowia swój mechanizm opiera na międzynarodowych trendach społecznościowych. Na świecie już funkcjonuje i cieszy się ogromną popularnością. Edukuje i wspiera miliony użytkowników. Służy nie tylko osobom mającym problemy zdrowotne, ale całej rzeszy osób dbających o zdrowie własne i swojej rodziny. Przyszedł czas, by również Polacy mieli wsparcie przy uświadamianiu, organizowaniu i planowaniu własnego zdrowia.

Innowacyjne narzędzie znajdujące się na stronie www.swiat-zdrowia.pl to kolejna, obok porad ekspertów i dostępu do artykułów edukacyjnych, bezpłatna funkcjonalność dla użytkowników serwisu zdrowotnego. Wystarczy się zalogować (założyć konto, kto jeszcze go nie posiada) i można do woli korzystać z udogodnienia jakim jest Dziennik Zdrowia. Ten zdrowotny kalendarz pomoże w zaplanowaniu wizyt u lekarzy, zrealizowaniu recepty czy badań kontrolnych. Przed upływem terminu wydarzenia, które wpiszemy, na podany adres elektroniczny zostanie wysłany e-mail z przypomnieniem. To jednak tylko podstawowe funkcje Dziennika Zdrowia. Za pomocą interaktywnego narzędzia zasięgniemy też opinii innych użytkowników o danym lekarzu, leku, dolegliwości czy szczepionce. Wystarczy zaznaczyć wpis jako publiczny i określić hasła (tzw. Tagi), po których inny użytkownik będzie mógł znaleźć dotyczące również jego kwestie. Dzięki publicznym wpisom użytkownicy mogą komentować inne wpisy, doradzać sobie, pomagać czy ostrzegać.

– Korzystanie z Dziennika Zdrowia pozwoli użytkownikom na wymianę informacji i własnych spostrzeżeń o produktach i usługach zdrowotnych oraz przyczyni się do edukacji zdrowotnej społeczeństwa. Z czasem zamierzamy rozszerzać funkcjonalności tego narzędzia, np. o możliwość dodawania gotowych szablonów profilaktyki zdrowotnej. Przykładowo, kobieta będzie mogła wybrać sobie szablon badań zgodny z jej wiekiem i raz do roku otrzyma np. przypomnienie, że czas na badanie cytologiczne. Jeśli doda, że urodziła dziecko, Dziennik Zdrowia przypomni o wszystkich obowiązkowych szczepieniach. Szablony będzie oczywiście można modyfikować na własne potrzeby – mówi Tomasz Goliński, specjalista ds. marketingu interaktywnego Świat Zdrowia S.A.

Narzędzie dostępne jest od 1 lipca na stronie www.swiat-zdrowia.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu