Tytuł Microsoft Partner of the Year dla Quest Software

Quest Software otrzymał  od firmy Microsoft tytuł Partnera Roku 2009: Microsoft Partner of the Year w kategorii zaawansowanych rozwiązań infrastruktury: Advanced Infrastructure Solutions, Active Directory. Nagroda ta przyznawana jest partnerom Microsoft za wyjątkowe osiągnięcia w implementacji rozwiązań opartych o Windows Active Directory. Wyróżnia również firmy, które dostarczają innowacyjne rozwiązania dla Active Directory (AD) w heterogenicznych środowiskach IT oraz takie, które dają klientom dodatkową wartość dodaną poprzez zapewnienie bezpieczeństwa i compliance Active Directory.

“Nagroda ta przyznana nam przez Microsoft potwierdza zaangażowanie Quest Software w dostarczaniu jak najlepszych rozwiązań bazujących na Active Directory. Narzędzia te pomagają naszym wspólnym klientom w efektywnym zarządzaniu tożsamością i dostępem.” – powiedział Steve Dickson, senior wiceprezes, product management & marketing, Quest Software. “Już ponad 10 lat współpracujemy z Microsoft jako jego złoty certyfikowany partner, stale poszerzając i udoskonalając nasze portfolio, włączając w to najnowsze Quest One Identity Solution – rozwiązanie pozwalające na bezpieczne i efektywne zarządzanie tożsamościami nawet w bardzo rozbudowanych środowiskach IT z zapewnieniem compliance.”

Narzędzia Quest Software przeznaczone do zarządzania Active Directory pozwalają administratorom sprawnie i efektywnie zarządzać środowiskiem AD. Na całym świecie już ponad 45 mln kont AD w ponad 7 tys. przedsiębiorstw i instytucji jest zarządzanych za pomocą rozwiązań Quest Software. Oferta produktów dla AD zawiera m.in. narzędzia do migracji, administrowania, monitoringu, raportowania i audytu, a także odzyskiwania danych.

“Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy wyróżnić Quest Software za ich dokonania w obszarze zaawansowanych rozwiązań infrastruktury (Advanced Infrastructure Solutions) skupiających się na Active Directory.”  – powiedział Robert Deshaies, wiceprezes, U.S. partner group, Microsoft Corp. “Rozwiązania Quest Software pomogły zwiększyć wartość tysięcy przedsiębiorstw wykorzystujących środowisko Active Directory na całym świecie, m.in. poprzez umożliwienie obniżenia kosztów, przyspieszenie czasu implementacji i zwiększenie wydajności.”

Quest Software został  również finalistą nagrody Global ISV Infrastructure Partner of the Year. Firma otrzymała tę nagrodę już dwukrotnie: w 2004 i 2007 r., a w latach 2005, 2006 i 2008 była także finalistą tej nagrody. Tytuł Microsoft Global ISV Partner of the Year otrzymują co roku firmy – partnerzy Microsoft, które oferują najlepsze, innowacyjne rozwiązania w oparciu o wykorzystanie technologii tworzonych przez Microsoft. Ponadto Quest Software został wybrany finalistą nagrody Notes Transition Partner of the Year, wyróżniającej partnerów, którzy dostarczają swoim klientom zaawansowane rozwiązania pozwalające na przeprowadzenie migracji z IBM Lotus Notes do Exchange Server, Office SharePoint Server lub Microsoft Office System.

Nagrody zostaną wręczone 13-16 lipca br. na konferencji Microsoft Worldwide Partner Conference (WPC) 2009 w Nowym Orleanie, USA.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu