TEQUILA\Polska i Netizens laureatami Grand Prix Golden Arrow

Agencje TEQUILA\Polska i Netizens zdobyły Grand Prix IV edycji konkursu marketingu zintegrowanego Golden Arrow, za wspólny projekt „Czekoladowa przyjemność Magnum”. Tegorocznym wielkim zwycięzcą finałowej gali, okazała się TEQUILA\Polska, która oprócz Grand Prix zdobyła 5 statuetek i jedno wyróżnienie.

Oprócz Grand Prix, kampania reklamowa lodów Magnum „Czekoladowa przyjemność Magnum” zdobyła nagrody w kategoriach: „Marketing internetowy – strona internetowa” oraz „Promocja sprzedaży BtoC”. Jury konkursu doceniło przede wszystkim efektywność i skuteczność zaproponowanej koncepcji działań: mimo że mechanizm konkursu nie wymagał zakupu produktu, w wyniku akcji marka Magnum odnotowała wzrost sprzedaży aż o 26 %.

Akcja w całości opierała się na działaniach w Internecie. Aby wziąć udział w codziennym losowaniu nagród, należało ustawić serwis www.magnum-czekolada.pl jako stronę startową w przeglądarce lub zainstalować na swoim komputerze specjalny widet Magnum. W konkursowej puli znalazły się iPody, telefony Nokia, MacBooki oraz nagroda główna: samochód Mini Cooper Clubman w kolorze czekolady.

Serwis www.magnum-czekolada.pl odnotował ponad 2,6 mln wejść, (w tym ponad 850 000 wejść bezpośrednich – bez przekierowania z baneru lub wyszukiwarki). Odwiedziło go prawie 800 000 unikalnych użytkowników, a w loterii wzięło udział ponad 40 000 osób. Co trzeci uczestnik zainstalował na swom komputerze Magnum Widget. Sukces akcji zachęcił producenta Magnum – firmę Unilever Poland, do jej kontynuowania w roku 2009.

Konkurs Golden Arrow organizowany od 4 lat przez VFP Communications oraz Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego, jest jednym z najważniejszych wydarzeń w branży marketingowej w Polsce. Dotychczasowe zdobycze TEQUILA\Polska we wszystkich edycjach konkursu to 2 Grand Prix, 10 statuetek i 10 wyróżnień. Agencja zdobywała nagrody w każdej edycji, jednak nigdy do tej pory jej zwycięstwo nie było aż tak zdecydowane. Agencja Netizens otrzymała statuetki w roku 2008 i 2009 i razem na swoim koncie ma ich już 4 oraz jedno Grand Prix.

Tegoroczne uroczyste wręczenie nagród odbyło się 26 czerwca, w Fabryce Trzciny w Warszawie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu