Rozalin z inwestorem zastępczym

Już wkrótce na 22 działkach budowlanych w podwarszawskim Rozalinie powstanie osiedle domów jednorodzinnych wybudowanych w systemie zastępstwa inwestycyjnego. Autorem projektu jest spółka ES Polska. Po raz pierwszy na Mazowszu do oferty zastępstwa inwestycyjnego włączone zostały gotowe działki budowlane.

Inwestor zastępczy to z definicji firma, prowadząca budowę w imieniu klienta i na działce klienta. Zatrudniająca ekipę budowlaną, kupująca materiały, koordynująca i kontrolująca budowę. Skąd pomysł na zaangażowanie w projekt deweloperski? – Rozalin nie jest typowym przedsięwzięciem deweloperskim – tłumaczy Michal Jalovecký, prezes ES Polska – nie budujemy osiedla identycznych domków by potem je sprzedawać. Podobnie jak dotychczas, proponujemy inwestorom budowę domu wg indywidualnego projektu. Novum polega na tym, że w Rozalinie budujemy na konkretnych działkach, które można kupić w pakiecie z budową domu.

Działki mają powierzchnię  1500 m2 każda. Rozalin położony jest około 20 km od Warszawy na skraju dużego kompleksu leśnego Lasu Młochowskiego, na południe od drogi nr 8. Zdaniem przedstawicieli ES Polska – to pierwsza tak zindywidualizowana oferta budownictwa jednorodzinnego po Warszawą, łącząca sprzedaż działek z usługą zastępstwa inwestycyjnego.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu