Robert Hagerty, Prezes Polycom Przedsiębiorcą Roku 2009 w Północnej Kalifornii

Firma Polycom, światowy lider w dziedzinie technologii telepresence oraz komunikacji audiowizualnej, ogłosiła, że Robert C. Hagerty, prezes i dyrektor generalny firmy, został wyróżniony przez firmę Ernst & Young tytułem Przedsiębiorca Roku 2009 w Północnej Kalifornii (Entrepreneur Of The Year®) w kategorii Technologia. Obchodzący w tym roku dwudziestą trzecią rocznicę powstania program firmy Ernst & Young o nazwie Przedsiębiorca Roku wyróżnia wybitnych przedsiębiorców, którzy budują i kierują dynamicznie rozwijającymi się firmami.

Robert Hagerty wybrany został przez niezależnych jurorów i odebrał przyznaną mu nagrodę podczas gali w San Jose Fairmont. Jako osoba nagrodzona na poziomie regionalnym, Hagerty ma szansę zdobyć nagrodę ogólnokrajową, ogłoszenie której będzie miało miejsce 14 listopada tego roku podczas gali w Palm Springs, w Kalifornii. Według firmy Ernst & Young, nagrody są kulminacyjnym wydarzeniem Forum Rozwoju Strategicznego organizowanego przez Ernst & Young, najbardziej prestiżowej w kraju inicjatywy skupiającej firmy o wysokim wzroście będące liderami rynku.

“Wyróżnienie stanowi dla mnie prawdziwy zaszczyt,” powiedział Hagerty. “Mam szczęście pracować ze wspaniałym zespołem profesjonalistów, którzy dzięki własnej przedsiębiorczości pomogli firmie Polycom odnosić sukcesy w kolejnych latach. W duchu innowacyjności i otwartości, dostarczamy naszym klientom najlepsze rozwiązania w dziedzinie technologii telepresence oraz komunikacji audiowizualnej.”

“Jesteśmy dumni, że uznaliśmy osiągnięcia Boba Hagerty’ego,” powiedział Ernie Cortes, dyrektor programu Przedsiębiorca Roku na region Północnej Kalifornii w firmie Ernst & Young LLP.  “Osoby wyróżnione tym tytułem budują firmy będące liderami rynku i w znacznym stopniu przyczyniają się do rozwoju gospodarki w naszym regionie. Ich sukces wpływa na wzmocnienie całego obszaru.”

Hagerty rozpoczął pracę w firmie Polycom w 1997 r. na stanowisku dyrektora ds. operacyjnych i członka zarządu. Rok później został wybrany na stanowisko dyrektora generalnego, a w 2000 r. został prezesem. Od początku pracy w firmie Polycom celem Hagerty’ego było wdrażanie wizji dostarczania klientom kompleksowych rozwiązań konferencyjnych i współpracy. W 2005 r., Hagerty został wybrany Dyrektorem Generalnym Roku (CEO of the Year) przez Frost & Sullivan, firmę consultingową o światowym zasięgu. Przed rozpoczęciem pracy w Polycom, Hagerty pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego w firmie Stylus Assets, Ltd., jak również pracował na wyższych kierowniczych stanowiskach w Logitech, Inc., Connor Peripherals, Signal Corporation oraz Digital Equipment Corporation. Zasiada również w zarządzie Palm, Inc.

O programie Przedsiębiorca Roku organizowanym przez firmę Ernst & Young (Entrepreneur Of The Year® Awards Programme)

Tytuł Przedsiębiorca Roku (Entrepreneur Of The Year®) przyznawany przez firmę Ernst & Young jest najbardziej prestiżową na świecie nagrodą biznesową dla przedsiębiorców. Promuje przedsiębiorczość wśród osób posiadających potencjał i uznaje zaangażowanie ludzi, którzy swoimi wizjami, postawą lidera i osiągnięciami inspirują innych. Jako pierwsza i jedyna w pełni globalna nagroda tego rodzaju, tytuł Przedsiębiorca Roku nadawany jest przez firmę Ernst & Young osobom, które z sukcesami budują i kierują dynamicznie rozwijającymi się firmami. Wyróżnienie przyznawane jest na poziomie regionalnym, ogólnokrajowym i globalnym w ponad 135 miastach w 50 krajach.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu