Pisarki, malarki… wędkarki

Wędkują aktorki, dziennikarki, posłanki. Coraz częściej na ryby jadą całe rodziny. Wędkarstwo powoli przestaje być sposobem na zdobycie pożywienia. Staje się ciekawą alternatywą na spędzenie wolnego czasu i aktywny kontakt z przyrodą.

Wędkarka. To kobieta wędkująca, czy może żona wędkarza? Jednoznacznej odpowiedzi nie ma, bardziej jest to słowotwórstwo. Wędkarka to raczej kobieta, która ma kontakt z wędkarstwem, czy to aktywny wędkując sama lub „przy mężu”, czy też pasywny – pilnując by pieniądze z domowego budżetu nie uciekały na kolejny haczyk, nową żyłkę czy ukochany woblerek.

Z myślą o wędkarkach Polski Portal Wędkarski Rybobranie.pl przygotował specjalny dział tematyczny. W pierwszym etapie tworzenia działu – mówi Mariusz Drozdowski, prezes zarządu Rybobrania – skupiliśmy się na prezentowaniu treści publikowanych przez nasze użytkowniczki, czyli panie, które aktywnie wędkują. Drugim krokiem będzie stworzenia platformy wymiany informacji pomiędzy paniami, które zostają w domach gdy ich mężowie wczesnym rankiem lub na weekendy uciekają na wędkarskie polowanie. W dziale tym chcemy prezentować zarówno sprzęt wędkarski najlepiej odpowiadający wędkującym paniom, jak też kosmetyki i inne „elementy wyposażenia”  przydatne każdej szanującej się kobiecie, a zwłaszcza wędkarce.

Skoro szacuje się, że w Polsce wędkuje około 2 mln osób a prawie 1/3 z nich należy do Polskiego Związku Wędkarskiego, to wiele kobiet ma kontakt z wędkarstwem w różnej postaci. Polski Związek Wędkarski – udziałowiec Rybobrania – dla wędkujących pań przewidział zwolnienie ze związkowych składek i opłat, jeśli wędkują razem z małżonkiem. Na uwagę zasługuje fakt, że wędkarstwo cieszy się coraz większą popularnością wśród młodych kobiet.

Wędkujące kobiety – tak jak i sami wędkarze – to interesujący target dla reklamodawców. Z tego powodu Rybobranie.pl przygotowuje wraz z partnerami platformę reklamową skupiającą witryny o tematyce wędkarskiej. Więcej szczegółów podamy wkrótce.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu