Merix Studio eksperymentuje z Javascript

Poznańska agencja interaktywna Merix Studio (http://www.worldofmerix.com) prezentuje potencjał możliwości technologii Javascript w kontekście budowy zaawansowanych i animowanych serwisów internetowych.

W czasach, kiedy biblioteki i frameworki Javascript (takie jak JQuery, Mootools czy Prototype) zyskują na popularności, przyczyniając się tym samym do powstawania coraz bardziej oryginalnych i nowoczesnych interfejsów, powstaje pytanie czy używany dotąd Flash jest nadal narzędziem niezastąpionym. Czy jest możliwe uzyskanie podobnych efektów przy zastosowaniu jedynie technologi HTML/CSS oraz Javascript?

„Potencjał bibliotek Javascript w zakresie animacji czy wzbogacania interaktywnosci witryn jest ogromny. Wielu naszych klientów nie zdaje sobie sprawy jak wiele można osiągnąć stosując właśnie te technologie. Stworzyliśmy projekt World of Merix (http://www.worldofmerix.com) między innymi po to, aby pokazać, że tak naprawdę niewiele nas ogranicza. Równocześnie chcieliśmy zwrócić uwagę na fakt, że twórcy popularnych przeglądarek nadal zaniechają wprowadzenia akceleracji sprzętowej w swoich silnikach, której efektem byłby znaczny wzrost płynności i dynamiki animacji elementów na stronach www.” – komentuje Kamil Kaniuk, Account Manager z agencji Merix Studio.

Nowy serwis agencji ma także na celu wzmocnienie głównych wartości marki Merix Studio. Projekt wyraża i wspiera m.in takie cechy agencji jak bogate doświadczenie w realizacji projektów dla klientów zagranicznych, z naciskiem na nowoczesne serwisy korporacyjne i zaawansowane aplikacje webowe oraz stosowanie na szeroką skalę języka Javascript.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu