Lark FreeBird 50.1 – duży ekran, szybki i czuły odbiornik GPS – nowa nawigacja GPS

Lark FreeBird 50.1  – najnowsza nawigacja GPS z 5-calowym ekranem, nowym, superczułym 30-kanałowym odbiornikiem GPS oraz funkcją nadajnika radiowego umożliwiającą odsłuchiwanie komunikatów nawigacyjnych  i muzyki poprzez głośniki samochodowego radia. W zestawie jest MapaMap Easy 6.1 z najnowszymi mapami Polski.  Nowa nawigacja dostępna będzie w sklepach od ok. 10 lipca br. w sugerowanej cenie detalicznej 449 zł (z VAT). Gwarancja 24 miesiące.

Najnowsza nawigacja GPS z popularnej linii Lark FreeBird zainteresuje zapewne wielu zmotoryzowanych. Powodem jest kilka nowych cech, które zamknięte w jednym urządzeniu zaspokoją gusta nawet wybrednych użytkowników.

Po pierwsze – bardzo duży i czuły na dotyk ekran (przekątna 5 cali). Po drugie gwarancja sprawnego przeliczania trasy za sprawą szybkiego procesora. Po trzecie superczuły, wielokanałowy odbiornik GPS, który bez względu na pogodę szybko lokalizuje satelity GPS i znakomicie podtrzymuje sygnał. Część czysto nawigacyjną uzupełnia MapaMap Easy w najnowszej wersji 6.1, z najbardziej aktualnymi mapami Polski. Aplikacja MapaMap przygotowana jest w technologii „finger friendly”, umożliwiającej obsługę nawigacji palcem – bez konieczności używania rysika.

To jednak nie koniec możliwości. GPS Lark FreeBird 50.1 został wzbogacony o moduł nadajnika radiowego (transmiter FM), który pozwala na odtwarzanie komunikatów nawigacyjnych i muzyki przez samochodowy system audio. Funkcje multimedialne obejmują odczyt plików muzyczncyh (WMA), video (WMV), graficznych (JPG/GIF/PNG/BMP) oraz tekstowych (TXT, funkcja E-BOOK).

Nawigacja sprzedawana jest w postaci „ready-to-go”, czyli po wyjęciu z pudełka jest gotowa do użytku – równie szybko jak tradycyjna mapa czy atlas.

Sugerowana cena detalicznej (z VAT) 449 zł. Gwarancja 24 miesiące.

Więcej informacji www.lark.com.pl

Specyfikacja techniczna:

 1. Ekran dotykowy o przekątnej 5-cali o rozdzielczości 480×272
 2. Procesor Centrality Atlas III, 396 MHz
 3. Pamięć 64 MB SDRAM
 4. Wbudowana pamięć flash 1GB (plus rozszerzenie pamięci kartą SD z obsługą kart SDHC do pojemności 16 GB)
 5. Transmiter FM
 6. Łatwe w obsłudze menu, w tym w języku polskim
 7. Funkcje multimedialne- obsługuje wma i wmv
 8. Wbudowany głośnik 1,5W
 9. Złącze USB 2.0
 10. Wyjście słuchawkowe
 11. Akumulator litowo-jonowy
 12. System operacyjny WIN CE 5.0 Core
 13. Dynamiczna nawigacja od drzwi do drzwi MapaMap Easy 6.1
 14. Prosta, intuicyjna obsługa
 15. Komunikaty głosowe po polsku
 16. Wielojęzykowe menu, domyślnie w języku polskim
 17. Odtwarzanie plików video (wmv)
 18. Odtwarzanie plików audio (wma)
 19. Przegląd zdjęć (JPEG)
 20. Funkcja przeglądania plików tekstowych (txt)
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu