Krakow Summer Animation Days – świętem światowej i polskiej animacji

Już 14 lipca rozpocznie się pierwszy w Polsce, trwający cztery dni, plenerowy przegląd najlepszych światowych i polskich animacji: Krakow Summer Animation Days. Impreza jest organizowana przez krakowską Fundację Endorfiny oraz Stowarzyszenie Rotunda.

Organizatorem Krakow Summer Animation Days jest krakowska Fundacja Endorfiny oraz Stowarzyszenie Rotunda, organizator Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda & Anima przy wsparciu finansowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Narodowego Instytutu Audiowizualnego i we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa.

Przygotowywany po raz pierwszy Krakow Summer Animation Days to cztery dni projekcji najlepszych filmów animowanych z całego Świata. To impreza plenerowa, w trakcie której cały Kraków – strategiczne place miasta – Mały Rynek i Plac Wszystcjkich Świętych – ożyją animacjami najwyższej klasy – mówi Szymon Pasaj, Prezes Fundacji.

Animacja jest dziś coraz bardziej popularnym medium, prężnie rozwija się i rozszerza horyzonty. Cieszy się również dużym zainteresowaniem środków masowego przekazu dlatego nie wątpimy, że wyraźnie zarysuje się ona na mapie kulturalno – rozrywkowej Krakowa i wierzymy, że nasz projekt stanie się jednym z ważniejszych kulturalnych wydarzeń w Polsce – dodaje Prezes.

W trakcie 4 dni imprezy – począwszy od 14 lipca – zaprezentowane zostaną najlepsze światowe animacje (z lat 2004 – 2008) wyróżnione na największych Festiwalach animacji Świata i Polski. Widzowie będą mogli zobaczyć laureatów takich festiwali jak:

  • Festiwal z KECSKEMET (Węgry)
  • Festiwal ANIFEST z Trebonia (Czechy)
  • International Animated Film Festival „ANNECY” (Francja)
  • OFAFA (Polska)
  • Animator (Polska)
  • Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima (Polska)

Krakow Summer Animation Days to coś więcej niż animacje, to obrazy, które wprowadzą widza w świat wyimaginowanych postaci, oryginalnych scenariuszy, doskonałych efektów specjalnych i niepowtarzalnych walorów artystycznych – komentuje Mikołaj Ostrowski, V-ce Prezes Fundacji, jeden z głównych pomysłodawców imprezy. Zatem zapraszam na Plac Wszystkich Świętych i Mały Rynek, w dniach od 14-17 lipca, tych wszystkich, którzy chcą wziąć udział w niepowtarzalnej i jedynej tego rodzaju imprezie w Polsce, podczas której współczesna technika animacyjna zostanie wkomponowana w ponadczasową architekturę starego Krakowa – dodaje.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu