IX Edycja World Cyber Games Polska rozpoczęta

Konferencją  prasową w warszawskim klubie Lucid, organizatorzy World Cyber Games Polska oficjalnie rozpoczęli tegoroczną  edycję największej na świecie olimpiady sportów elektronicznych.

1 lipca rozpoczął się World Cyber Games Polska 2009. Rozgrywki eliminacyjne odbywają się w trybie online i potrwają do końca sierpnia. Wtedy wyłonionych zostanie kilkuset zawodników, którzy walczyć będą o miejsce w reprezentacji Polski na Finale Polski. Finał Polski odbędzie się w klubie Lucid, w Centrum Handlowym Blue City w Warszawie w dniach 19-20 września.

W 2009 roku organizatorzy przewidzieli 5 dyscyplin, w których będą rywalizować zawodnicy: Trackmania Nations Forever, FIFA09, Counter Strike 1.6, Warcraft III: The Frozen Throne, Starcraft: Brood War. Wszystkie dyscypliny rozgrywane będą na platformę PC.

Zeszłoroczne rozgrywki finałowe Polski obejrzało ponad 8.000 widzów. O nagrody o wartości 200.000 zł i miejsce w reprezentacji Polski walczyło 120 zawodników.

„Co roku zainteresowanie sportami elektronicznymi i World Cyber Games Polska rośnie. Liczymy, że w tym roku zgromadzimy wokół olimpiady jeszcze więcej fanów i zawodników niż w latach poprzednich” – mówi Przemysław Moraczewski, organizator World Cyber Games Polska.

Podczas konferencji prasowej, organizatorzy zapowiedzieli również starania o organizację Finału Światowego w Polsce, wskazując na Warszawę, jako miasto z najlepszym zapleczem do organizacji tego typu imprez oraz – co najważniejsze – z poparciem władz miasta. Honorowy patronat nad World Cyber Games Polska 2009 objęła Prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

„Finał Światowy w Polsce jest możliwy, realny i zbliżamy się wielkimi krokami w organizacji tego typu imprezy w Polsce” – zapowiada Przemysław Moraczewski. „Na pewno nie będzie to przyszły rok, najwcześniej byłoby to możliwe w 2011. Jednak aby tego dokonać, musimy przekonać urzędników, administrację publiczną i polityków. Już dziś możemy zapowiedzieć, że przygotowaliśmy na ten rok kilka niespodzianek w tej kwestii. Szczegóły przedstawimy już wkrótce.”

World Cyber Games to olimpiada e-sportowa o zasięgu globalnym. W 2008 roku, w niemieckiej Kolonii rywalizowało ze sobą 800 zawodników z 78 krajów, a pula nagród przekroczyła 3.000.000 USD.

Tegoroczna edycja WCG jest dziewiątą w Polsce i dziesiątą na świecie. Impreza nie mogłaby się odbyć bez wsparcia sponsorów. Sponsorem Światowym World Cyber Games jest Samsung Electronic. Firma wspiera World Cyber Games także w Polsce, aktywnie angażując się w społeczność zawodników i fanów e-sportu. Partnerem Technologicznym World Cyber Games Polska w 2009 roku jest operator telefonii stacjonarnej i dostawca szerokopasmowego internetu, Netia SA. Sponsorem Oficjalnym eliminacji jest napój energetyczny R20, stworzony z myślą o graczach komputerowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu