DPD Polska modernizuje sieć oddziałów

Zgodnie z planami inwestycyjnymi na 2009 rok, w czerwcu zakończyły się prace nad trzema oddziałami DPD Polska.

Dzięki wysokiej jakości usług, elastyczności wobec klientów i ich zaufaniu DPD Polska wciąż rośnie, wciąż się rozwija. Adekwatnie do potrzeb firmy i jej usługobiorców DPD Polska modernizuje sieć,  powiększa oddziały. Ciągłość planów inwestycyjnych jest możliwa dzięki prowadzeniu przemyślanej polityki strategicznej z kilkuletnim horyzontem czasowym. Obecna sytuacja rynkowa nie miała zatem wpływu na plany inwestycyjne DPD Polska, a zakładały one kontynuację już podjętych przez firmę działań w zakresie szeroko zakrojonych inwestycji. I tak na początku czerwca zakończone zostały trzy z nich – w Rzeszowie, Gorzowie Wielkopolskim i Szczecinku.

Od 22-go czerwca rzeszowski oddział DPD Polska to 3038 m kw. powierzchni biurowej i magazynowej, 54 bramy kurierskie oraz 12 doków przeładunkowych. Wartość inwestycji w okresie najmu osiągnie kwotę 6 mln złotych. W nowej rzeszowskiej siedzibie naszych klientów obsługuje codziennie niemal 100 osób, w tym ponad 60 kurierów.

„Dzięki większej powierzchni magazynu i bardziej nowoczesnemu wyposażeniu procesy operacyjne  przebiegają szybciej i sprawniej”, komentuje Dorota Cierpik, Kierownik Oddziału w Rzeszowie. „Ta długo  oczekiwana zmiana poprawiła warunki pracy w oddziale i niewątpliwie przełoży się na komfort i efektywność naszej pracy, a tym samym na zadowolenie naszych klientów”.

Na początku czerwca zakończone zostały również dwie inne inwestycje DPD Polska – rozbudowa oddziałów w Gorzowie Wielkopolskim i w Szczecinku.

Obecnie gorzowski oddział DPD Polska to 1068 m kw. powierzchni biurowej i magazynowej (powierzchnia została zwiększona o 618 m kw.), 20 bram kurierskich oraz dwa doki przeładunkowe. Wartość kontraktu w okresie najmu to 1,2 mln złotych.  Gorzów przed rozbudową – 450m2 (95m2 biuro, 355m2 magazyn).

„Rozbudowa poprawiła warunki pracy w oddziale (bezpyłowa posadzka, pomieszczenia socjalne, przestronne biura), a nowoczesny system telewizji przemysłowej zwiększył bezpieczeństwo pracowników i przesyłek. Dzięki rozbudowie i unowocześnieniu placówki, szybciej i sprawniej przebiegają procesy operacyjne. Wszystko z myślą o polepszeniu jakości obsługi klientów” – mówi Marcin Wiązowski, Kierownik Oddziału w Gorzowie.

Szczecinek nie powiększył się, tylko pod tym samym adresem przeprowadził się do nowego biura i remontuje/przebudowuje magazyn.

W Szczecinku całkowita powierzchnia biurowa i magazynowa oddana do użytkowania to odpowiednio 120m2 biura i 505m2 magazynu. W rozbudowanym oddziale są trzy bramy kurierskie, dwa doki przeładunkowe, a długość rampy wynosi 40mb. Wartość inwestycji zamknęła się w kwocie 270 tys. zł.

„Nowo wybudowane biuro i przebudowa magazynu w ocenie klientów wpłynie pozytywnie na wizerunek naszej firmy. Pracownicy magazynowi i biurowy mają bezpośredni kontakt, co ułatwia porozumiewanie się. Pomieszczenia biurowe i magazyn są zabezpieczone kluczami elektronicznymi i tylko pracownicy z identyfikatorami mogą się do nich dostać. Pomieszczenia magazynowe, kasowe, biuro obsługi klienta, bramy kurierskie, doki przeładunkowe i rampy są wyposażone w system telewizji przemysłowej. Czujemy się przez to bezpieczniej, bezpieczniejsze są też paczki naszych klientów ” – komentuje Ryszard Ignaczak, kierownik oddziału w Szczecinku.

Nowy adres oddziału w Rzeszowie:
36-060 Głogów Małopolski
Rudna Mała 42 C
tel. 017/ 861 20 10

Dane teleadresowe oddziałów w Szczecinku i Gorzowie nie uległy zmianie.

Adres oddziału w Szczecinku:
ul. Łukasiewicza 3,
78-400, Szczecinek
tel./fax: (094) 374-90-99

Adres oddziału w Gorzowie Wielkopolskim:
ul. Walczaka 106
66-400 Gorzów Wlkp.

tel. 095/ 720 64 18, 720 64 19
fax 095/ 725 72 50

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu