Beach&Sport Festival

Już 4 lipca w Łódzkiej Manufakturze odbędzie się pierwsza część imprezy w ramach Beach&Sport Festival – turniej Beach rugby. Organizatorzy oprócz spektakularnych widowisk sportowych gwarantują wspaniałą zabawę i masę atrakcji, m.in. występy cheerleaderek oraz pokazowe mecze frisbee.

Beach&Sport Festival to pierwsza impreza sportowo-rekreacyjna w Polsce, podczas której mecze rugby będą rozgrywane na piasku. W spotkaniach będą brały udział drużyny z całego kraju. Zawody o Mistrzostwo Polski w Beach Rugby (rugby plażowym)  rozgrywane są systemem jednodniowego turnieju, do którego zostanie zakwalifikowanych 8 drużyn, wg następujących zasad: po 4 najlepsze drużyny półfinałów: Polska Południowa i Centralna (województwa: małopolskie, mazowieckie, dolnośląskie, łódzkie, opolskie,  świętokrzyskie, lubuskie , śląskie, podkarpackie, wielkopolskie) i Polska Północna (województwa: zachodniopomorskie, pomorskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie , kujawsko-pomorskie , lubuskie).

Następnie drużyny zostaną rozstawione wg następującego klucza:
Dwie grupy po 4 rozstawione na podstawie półfinałów:

  • Grupa A 1 zwycięzca półfinału Polska Południowa i Centralna
  • Grupa B 1 zwycięzca półfinału Polska Północna

Stawka, o którą  walczą zawodnicy jest wysoka – zespoły, które odniosą zwycięstwo zostaną zakwalifikowane do półfinałów, by następnie walczyć o Mistrzostwo Polski w Beach Rugby w Gdańsku. „ Obserwując rosnące zainteresowanie wszelkimi odmianami rugby,  liczymy na wysoką frekwencje, zarówno na widowni, jak i na boisku.” – mówi współtwórca imprezy Mariusz Wasiak. Organizatorami ogólnopolskiego turnieju Beach Rugby jest agencja marketingu sportowego Seven Green Promotion, Rugby Barbarians Polska oraz BBRC Łódź.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu