Zlot Żaglowców na mapach Targeo.pl

Wielkie żaglowce już cumują w gdyńskiej marinie, turyści z całej Europy tłumnie ściągają do Trójmiasta – Zlot Żaglowców Tall Ships’ Races 2009 rozpoczyna się już w czwartek, 2 lipca. Nie może tam zabraknąć żadnego amatora morskich przygód. Poczuj wiatr w żaglach i przybywaj do Gdyni! Wcześniej sprawdź drogę na mapie Targeo.

Ogromna impreza, jaką jest Zlot Żaglowców TSR 2009, na której przewiduje się tysiące gości, wymaga specjalnej organizacji, ograniczenia ruchu kołowego na znacznych obszarach, a także zapewnienia przyjezdnym odpowiednich miejsc parkingowych. Aby ułatwić turystom dotarcie na miejsce imprezy i poruszanie się po jej terenie, firma Indigo przygotowała specjalną wersję mapy Targeo, zawierającą wszystkie potrzebne informacje. Pod adresem http://mapa.targeo.pl/TSR2009 znajduje się mapa Gdyni z oznaczoną strefą ograniczonego ruchu w centrum miasta oraz przygotowanymi parkingami dla samochodów osobowych i autokarów. Ponadto na terenie samego portu oznaczone zostały miejsca cumowania poszczególnych żaglowców – uczestników regat.

– Zmiany organizacji ruchu podczas tego typu wydarzeń są często niewystarczająco dokładnie komunikowane turystom oraz mieszkańcom miast, co powoduje korki, a także niepotrzebny stres kierowców. Przed wyruszeniem na zlot warto zapoznać się z przygotowaną przez nas mapką, aby zapewnić sobie spokojną i bezpieczną drogę oraz z wyprzedzeniem zdecydować gdzie zostawimy samochód – mówi Rafał Mikołajczak, prezes zarządu firmy Indigo, operatora serwisu Targeo.pl.

Przy okazji prezentacji Zlotu Żaglowców na mapach, po raz pierwszy została wykorzystana innowacyjna forma kontekstowej reklamy lokalnej – AdKompas. Wymyślona przez zespół Targeo.pl nowa forma reklamowa to interaktywny baner, który przy przesuwaniu i skalowaniu mapy pokazuje odległość i kierunek do wskazywanej lokalizacji, jeśli ta znajduje poza aktualnym widokiem mapy. AdKompas jest połączony z funkcją geotargetowania – w tym przypadku baner TSR 2009 jest widoczny na mapie w miejscach oddalonych od Gdyni o mniej niż 200 km.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu