Skanska laureatem konkursu Budowa Roku 2008

przez | 02/07/2009

Kompleks Marynarska Point firmy Skanska otrzymał nagrodę II stopnia w konkursie „Budowa Roku 2008″. W kategorii „Budynek Biurowy” konkurował z 67 innymi realizacjami. Marynarska Point, wzniesiony na warszawskim Mokotowie, składa się z dwóch wolno stojących biurowców klasy A.

marynarska-point_warszawaKonkurs organizuje Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współudziale Ministerstwa Infrastruktury oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Specjalnie powołany Sąd Konkursowy ocenia zgłoszone projekty m.in. według rozwiązań techniczno-technologicznych, zastosowanych podczas procesu realizacji budowy. Pod uwagę brane są również bezpieczeństwo pracy i ochrona zdrowia oraz oddziaływanie inwestycji na środowisko i gospodarkę regionu. Nagrody zostały rozdane 25 czerwca. – Jeden z naszych projektów znalazł się w czołówce najlepszych budynków biurowych 2008 roku. Jesteśmy dumni z tego wyróżnienia. Jest ono dla nas tym cenniejsze, że nagrodę przyznają repre¬zentanci kluczowych instytucji branży budowlanej w Polsce, a kryteria oceny są bardzo wnikliwe. – mówi Nicklas Lindberg, Dyrektor Zarządzający Skanska Property Poland. Kryteria, którymi kierują się organizatorzy konkursu są bliskie naszej polityce. Dzięki zastosowaniu Kodeksu Postępowania Skanska na wszystkich etapach budowy, dbamy jednocześnie o bezpieczeństwo pracowników, troszczymy się o środowisko i ostateczny efekt działań – dodaje.

Marynarska Point

Marynarska Point to nowoczesny projekt biurowy. Składa się z dwóch niezależnych 10-piętrowych biurowców o powierzchni najmu około 26 tys. m2 z 460 miejscami postojowymi w parkingach pod-ziemnych. Kompleks posiada znakomitą lokalizację na warszawskim Mokotowie. Autorem projektu jest Michał Nocuń i jego zespół z biura architektoniczny Pro-Invest.

Pośród najemców Marynarska Point znajdują się m.in.: Generali – trzeci co do wielkości europejski ubezpieczyciel i jedna z wiodących firm w branży sprzedaży ubezpieczeń i produktów finansowych (zajmuje 50 proc. powierzchni w pierwszym z bu-dynków), bank DnB NORD, ACNielsen – jeden z wiodących dostawców badań marketingowych i ILF – międzynarodowa firma inżyniersko-konsultingowa.