Polska Prapremiera „High School Musical on Stage!” już we wrześniu

Po ubiegłorocznych castingach polska teatralna ekipa „High School Musical” jest już gotowa do pracy. W lipcu rozpoczną się pierwsze warsztaty dla aktorów, przez cały sierpień będą trwały próby, a 18 września – PREMIERA!

Gliwicka realizacja będzie pierwszą polską inscenizacją „HSM” – musicalu, który podbił serca młodzieży na całym świecie. Po gigantycznym hicie, jakim była jego telewizyjna wersja, spektakl święcił triumfy na wielu scenach Europy, m.in. w Londynie i w Sztokholmie. W Polsce w ubiegłym roku w castingach organizowanych w największych miastach kraju wzięło ponad tysiąc trzysta osób.

Polską wersję „HSM” wyreżyseruje w Gliwicach Tomasz Dutkiewicz, dyrektor warszawskiego Teatru Komedia. Kierownictwo muzyczne objęła Ewa Zug, a choreografię przygotuje Sylwia Adamowicz. Przedstawienie będzie grane w całości w języku polskim. Teatralny spektakl jest wierną adaptacją filmu – pojawiają się w nim wszystkie największe przeboje pierwowzoru – uzupełnioną o dodatkowe muzyczne numery i dostosowaną do wymogów sceny.

Sam „HSM” opowiada historię Troya i Gabrieli, którzy pokonują uprzedzenia swoje i innych, przekonując się, że teatr – i musical – to coś więcej niż tylko rozrywka dla snobów. Od trzech lat film okupuje ekrany telewizorów oraz przyciąga rzesze z każdym kolejnym sequelem coraz bardziej rozentuzjazmowanych fanów. To opowieść dla licealistów o licealistach: o ich problemach, fascynacjach, o przeżywanej przez nich miłości, o pierwszych – i najsilniejszych – przyjaźniach. Aktorzy biorący udział w filmowej wersji „High School Musical” (wyprodukowanej przez wytwórnię Walta Disneya) to dziś wielkie gwiazdy. Muzyka – takie przeboje jak „Start of Something New”, „What I’ve Been Looking For”, „Breaking Free”, „Bob to the Top” i inne – szturmem zdobyła szczyty światowych list i przez wiele tygodni nie dopuszczała tam żadnych konkurentów. Dziś to znacznie więcej niż filmowy musical – to całe popkulturowe zjawisko, skupiające wokół siebie miliony fanów w Polsce i na całym świecie.

Przekład: Jacek Mikołajczyk
Reżyseria: Tomasz Dutkiewicz
Choreografia: Sylwia Adamowicz
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Ewa Gdowiok
Kierownictwo muzyczne: Ewa Zug

Prapremiera polska: 18 września 2009 r.- Gliwicki Teatr Muzyczny

Kolejne spektakle w terminie: 19 – 27 września 2009

Rezerwacja i sprzedaż biletów: www.teatr.gliwice.pl/bilety

Gliwicki Teatr Muzyczny, ul. Nowy Świat 55/57, 44-100 Gliwice
www.teatr.gliwice.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu